Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #217 üzenetére

    Elhiszem, hogy ez viszonylag gyakran lehet akár valódi indok is (kis gépigényű játékok), még többször pedig elegendő (kamu) kifogás (lustaságra), de ha pl. egy játék hivatalos minimum gépigénye Core i5, az ajánlott pedig Core i7 (legutóbb épp az Andromeda-ét néztem - noha nyilván nem tudom, hogy ez a játék használ-e majd AVX-et, csak tippelek hogy nem, illetve csak példa, ami beugrott), ott nem igazán érzem megalapozottnak az érvelést, hogy a Celeron/Pentium legyen a mérvadó az ilyen opcionális feature mérlegelésekor, hisz gyakorlatilag minden CPU támogatja az AVX-et, amit hivatalosan támogat a program és megoldható, hogy támogassa az AVX-et, de működjön Celeron-on is (pedig nem is kell neki a hivatalos gépigény miatt).

    Amúgy valóban vicces amit a Pentium-okkal csinálnak. Nálam pl. összeomlott a Gentoo, mikor Skylake Pentium-ra váltottam (a kis "szerverben") és toltam egy rendszerfrissítést, mert a march=native paraméterrel látott olyan utasításkészleteket a GCC, amiket letiltottak a CPU-n, de csak microcode frissítés után tűntek el a flag-ek a CPUID-ből. :D

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák