Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz GoldhandRent #4 üzenetére

    Az örvénylő levegő arról a felületről amivel találkozik, jobban elvonja a hőt, min az, ami egyenesen "előre" áramlik. De a lamellák között, mélyebbre jutva, már nem tud örvényleni a levegő, ezért csak az egyenesen haladó, vagy arra a formára kényszerített komponens jut ki a másik oldalán. Az Itt kilépő levegő már teljesen lamináris, összetartó csóvaként viselkedik, bármilyen ventilátort raktál a radiátor másik oldalára.
    Értelem szerűen minél több az örvényló komponens a belépő oldalon annál több a veszteséggel történik meg ez az átalakítás, és kevesebb a légáram a kilépő oldalon.

    Ha a radiátoron keresztül szeretnéd megcsinálni a szellőzést kifelé, vagy az onnan kilépő levegővel szeretnéd hűteni a doboz belsőjét, akkor nagyon nem mindegy, hogy a kérdéses ventilátor légszállításából mennyi marad meg, azután, hogy elé tetted a radiátort. És itt van az egyik különbség.

    A másik pedig az, hogy, ha csökkentenéd a fordulatszámot, ezzel a zajt, a jobbára-lamináris-áramlást-előállító légszállítása nem esik olyan hamar össze a radiátorral beterhelve.

    [ Szerkesztve ]

  • #16939776

    törölt tag

    válasz GoldhandRent #8 üzenetére

    Pullban amint jobban terheled a szívó oldalt szétszóródik a légáram a kilépésnél, úgy jelzés értékű lesz az ami a radiátoron áthalad. Értsd úgy a ventilátor belépő oldalán amennyivel alacsonyabb lesz a nyomás, kb.: annyival lesz alacsonyabb a nyomás a kilépő oldalon is.

    Videóval nem tudok szolgálni róla, egy cső alakú ház hűtését próbáltam abszolválni egy a csővel egyező alapterületű radiátorral (vastag és vékony kivitel).
    A tanulság ezeken felül annyi volt, hogy a légáram 60-70%-át megfogta a radiátor, és arányaiban 3,2-3,5W ventilátor teljesítmény kellett ahhoz a légsebeséhez a cső közepén, amit radiátor nélkül 1W-ból megcsinál a ventilátor.

    Hatásfoknak pá-pá, és az áramlási zajok, motor búgása is megjött. Illetve a cső közepétől felfelé radiátor nélkül sem voltak örvények, és a cső másik végébe helyezett borda hibátlanul működött a lamináris áramlással. Sőt cső szabad végétől 1,5m-rel távolabb is megmaradt ez az összetartó jelleg.

    Amúgy nézzél körül olyan ventilátoroknál, amiben van egy passzív lapát a kilépő oldalon, vagy olyan amiben két forgó lapát van és azok más-más forgásirányra vannak előkészítve. Ezek produkálnak sugár szerű, több méterre egyenesen eljutó légáramlatot.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz freemanone #15 üzenetére

    Az a problémátok alapja, hogy "cső szerűt" csak két excentrikusan forgó lapáttal lehet előállítani. (ezt már jeleztem korábban)
    Például: [link]

Új hozzászólás Aktív témák