Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    Régebben én is sajnáltam teljes egészében a hajléktalanokat, hogy szegények kint vannak az utcán, nem segít nekik senki, mindenki lenézi őket, meg a rendőrök is csak cseszegetik mindet. Szóval szomorúság fogott el, ha láttam egy hajléktalant, hogy mi mindenen mehetett keresztül.

    Ez egészen addig volt így, míg 4 éve egyik nagyon jó cimborám itt (egy Békés megyei városban) rendőr nem lett. Meg is említettem neki, hogy engem zavar, hogy ennyi ember utcán van és hogysegítséget nem kapnak, ha csak belépnek valahova elzavarják őket stb. Akkor mondta nekem, hogy ez az érem azon fele amit látok, de emögött sok mocskos dolog is felgyülemlik. Igen sok segítséget kapnak a hajléktalanok, vannak lehetőségeik sokszor olyan amit el nem hinnénk és visszaélnek vele vagy lemondanak róla büszkeségből vagy ostobaságból.
    Ezek közül rendszeres az, hogy nem megy be a hajléktalan szállóra, mert ott nem lehet inni, vagy ha ivott akkor kivágják, így eleve be se megy, inkább iszik és csövezik az utcán fényes nappal! Az ital nagy úr! Inkább ázik, fázik, fagyoskodik, de neki inni kell!
    A másik amit említett, hogy akkoriban volt a térségben olyan lehetőség, hogy egy kisebb kertesházba beköltöztettek 5-6 érdemesebb hajléktalant akik munkával is rendelkeztek, hogy ezzel is segítsék a "felemelkedésüket". Annyi történt, hogy pár hónap alatt lelakták a házat, padlót felszedték felgyújtották, csempéket leverték, tapétát letépkedték, tetőről a cserepeket eladták stb stb. csak mert ennyire suttyók voltak. Víz, gáz minden volt rájuk pedig. Vissza is kerültek a szállóra.
    De nagyon sok hasonló történet van még a tarsojában, ami miatt nem sajnálja a hajléktalanokat.

    A Magyarországi helyzetet látva bizonyos hogy van olyan ember, család akik azért kerültek az utcára mert az élet elbánt velük legyenek bármilyen műveltek, de ezek az emberek akkor is fognak tartani egy szintet. A családi, lelki tragédiák az más leves, azokon rettenetesen nehéz túllépni (ahogyan említve is volt az írásban, hogy családja hunyt el).

    Én mai napig nem veszem ezeket az embereket egy kalap alá, de azért igen, többségben vannak akik a saját eszüknek, lustaságuknak köszönhetik a sorsukat.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz iMaverick #25 üzenetére

    Ez az ország már sok már államnak semmit nem jelent, vagy hogy szálkák vagyunk már lassan az EUnak is a sok szar rendeletekkel, én simán felvállalnám a rasszista jelzőt és kitiltani minden senkiházit. Ennél már nem lenne rosszabb a helyzetünk.

    Akik eddig megtették, azokra az országokra se mutogatnak ujjal, szerintem itt se lenne ez. Persze lenne felhördülés a kitiltottak körében, de hát tegyenek úgy mint a földnélküli paraszt és vessenek magukra!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz #56230144 #28 üzenetére

    De sajnos nem jut

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Viszlát #31 üzenetére

    Valóban! Én kérek elnézést!

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz Huma #50 üzenetére

    Avatarod szerint csak egy hidrogén atom jel van ott! :DDD
    ("az amit a legjobban tisztelsz")

    Danielssss: Nem tudom Pesten ez hogy megy, de én már itt lent Gyulán (és a városokban ahol jártam) már vagy 10 éve nem láttam Jehovákat! Lehet felt@karodtak fővárosunkba mind! :)
    Viszont a GreenPeace egyre több embert szervez be ilyen utcánmegállítalakésnemengedlektovább munkakörre! Persze jutalékos rendszerben. El nem tudom képzelni mi visz rá embereket ara hogy jutalékban dolgozzanak? :( Nem hiszem hogy a pénztelenség, mert a jutalékos fizetés se vezet pénzhez.

    Blindmouse: Magyar turizmus miért virágzik a külföldieknek? Mert nekik olcsók vagyunk és amíg ez így van addig jön ide a sok német meg mindenféle népek, akár jó akár nem. nem vagyunk egy Görögország vagy Rhodosz, de a nap ide is süt, nekünk is van vízpartunk és m()cskossok kávézónk/éttermünk.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák