Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz dragonfx #1 üzenetére

    Nekem megérte, hisz ennél olcsóbban sehogy nem tudtam volna összehozni egy komplett vízhűtést.
    Illetve miután körbe lett ragasztva a blokk, azóta nem is csöpög egyátalán, lassan 3 hónapja 24/7-be tökéletes.

    sketchifun: Valószinüleg az lesz, csak még azon filózok, hogy megtartsam-e ezt pumpának, vagy sem. Bár nem most lesz rá keret, még egy fél évig minimum ki kell húznia :DD

    flashpointer: Anno én is sokat agyaltamrajta, hogy egy Raijintek Morpheus-t veszek a vga-ra, és nem szedem szét a cpu blokkot, vagy, egyátalán arra nem is veszek semmit, és marad a gyári, de azóta sem bántam meg hogy inkább így döntöttem, sokkal több hely marad a gépben és a levegő is jobban áramlik, mint egy toronyhűtéssel és egy hatalmas bordázott vga-val.

    proci985: -Külön infót nem találtam arról, hogy meddig okés a hőfok :( De ennyit simán kell bírnia, sőt, még többet is, hisz van akinél sokkal melegebb procit kell hűtenie, és nem reped szét, vagy nem ettől repedt szét...
    -A ventik tudom nem a legjobbak, cserélni is fogom mindenképp, amint kapható lesz, amire cserélném. Mindenféle képpen valami alacsony fordulatú csendes ventit keresnék.
    -Azzal is tisztába vagyok, sőt, kérdeztem és beszéltünk is anno arról, hogy a réz és alu egy rendszerben nem okés, viszont a mai folyadékok többsége korrózió védelemmel el van látva, elméletileg akkor jónak kell lennie, és eddig a gyakorlatban sincs gond. Persze, amint tudom a felső alu radit is rézre cserélem.
    -Tény, hogy nagyobb csövek kevésbé törnek, de úgy gondoltam, hogy ha már a cpu-nál és a radinál úgyis 13/10-es csövek fognak maradni, akkor a többi kettőt nincs értelme nagyobbra cserélnem, pont egy 6-os pack 13/10-es csatihoz jutottam hozzá olcsón, ezért maradt így.
    -Igen,azóta jobban utánanéztem, 15-16 környékén már vannak jobb cpu blokkok, de még így is olcsóbbra jöttem ki, használtan meg nem veszek ilyet.
    Többi infót pedig köszi, újdonság volt :)

    WOLFPUNTO: Jól értelmezem, hogy a Nepton 240m-et bővítetted egy vga blokkal? :Y Na ott viszont hogy oldottad meg a csövezést? Más rendszereknél nem volt eddig tapasztalható szivárgás, amelyik nem plexiből van eddig senkinél sem repedt, annál max pumpa halálról hallani.

    takacsbotond: Jó kérdés :Y Talán, mert akkor még nem tudtam ennek a létezéséről/pont nem lehetett kapni, illetve még így is többe kerül, mint amennyiből én építettem. Viszont mivel itt réz a radi, ha tudtam volna annó, lehet inkább ezt vettem volna. Na de már mindegy :DDD
    Tény, de akkor sem tesz neki jót. A Tri-X pedig 3 ventivel és jóval nagyobb bordával rendelkezett mint nekem a ref, viszont így hűtve sokkal halkabb is mintha a Tri-X-es lenne a gépbe. Hogyhogy 970-re váltottál?
    Ilyenbe nem fogok bele, nincs értelme, nagy a kockázat a semmiért, és remélem a proci se marad már nálam sokáig, talán összejön végre annak is a cseréje .

    Suker10: Hát igen. Persze a cél, minden olyan elem cseréje, ami a későbbiekben még hibát okozhat (blokk, alu radi), de egyben tán sose gyűlt volna rá annyi pénz össze, így viszont fél-1 évig mégis csak van egy működő rendszerem. Persze félő, ha egyszer bekapcsolt állapotba kifolyna a víz akkor tönkre is vágná az egészet, de mivel nem volt áram alatt a gép és csak kis vizet kapott az alaplap, így nem lett baja.

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz MineFox54 #9 üzenetére

    Minek? Proci felé nem jó, lefele lehetett volna, de úgy gondoltam így szebb lesz (ha nem hagytam volna ennyire hosszúra a csövet).

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz proci985 #11 üzenetére

    De a vízhőfok sem lehet sokkal több, mint bárki másnál. A csövek nagyjából langyosak, így nem érzem vészesnek. Maximum a pumpa sebességét feljebb állítom, hogy jobban megmozgassa a vizet így gyorsabban vissza is hűlik. De kétlem, hogy ezzel gond lenne, egyik elem sem melegszik annyira.
    Azért ha a vízhőfok annyira melegedne, azt már úgy is észre venném, nagyobb hőleadó felületet vennék vagy feljebb venném a ventiket.

    takacsbotond:Persze van, de számomra nincs. nem vagyok veszélybe a hőfokokkal, nincs értelme delideltetnem, hogy nyersek 5-10 fokot, mert felesleges jelenleg. Arról nem is beszélve, hogy általában húzás és delid után kevesebbet is érnek, mert már mókonyoltak. Így, nem is fogok bele, szerintem felesleges. Egy jobb, erősebb procinál, amit meg is akar tartani az ember, és számít az az 5-10 fok ott okés.
    Végső soron a következő átalakításnál nekem is ez lesz a célom, felülre egy 360-as 30mm-es radi, egy dcp-t vagy egy d5-öt egy ek blokkal és kész, többé gondom nem lenne a rendszerrel, de ez még minimum 50-60k ha az új árakat nézzük. Egyébként a pumpát én egyátalán nem hallom ki a gépből.
    Felesleges az Apache, nincs szükség ekkora sebességre, szabályozás nélkül hangos lenne nálam. Ezen kívül nem is férne el push-pullba felülre, nem is akarnék felülre push-pullt.Illetve a többi helyre is majd a Nanoxia megy mind 12-es mind 14-es méretbe, ha a továbbiakban lesz szükségem ventikre.

    MineFox54: Miért ne törne meg? Nincs ott annyi hely, hogy azt az amúgy sem könnyen hajligatható csövet 90fokos csatival kössem össze! Ha pedig nem arra a csatlakozásra gondolsz, a többit össze köthetném azzal, de szimplán a rövidebb csövek is megoldanák a gondot, és mivel fele áron jutottam hozzá ezekhez a jó minőségű csatlakozókhoz, célszerűen nem veszek mást drágábban.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz takacsbotond #15 üzenetére

    Igen, mert nem akkora teljesítményű, és nincs akkora légszállítása sem, ellenben csendesebb.
    Azt viszont kétlem, hogy csendesebb lenne, főleg alacsony fordulaton. Na de mindegy, első körben úgyis ha lesz új rendszer ventik nélkül nézem meg, ha pedig úgy nem birja el a rendszer rakok rá veszek még rá a meglévő Nanoxia mellé még párat, feltéve, ha épp lesz belőle a varázslónál.

    MineFox54: Tudom hogy milyen egy 90 fokos csati :C De még mindig össz vissz 6k-ért vettem 6 darab Monsoon csatit, ami még ígyis verhetettlen ajánlat volt!

    proci985: Hát majd kiderül. A procit nyáron a nagy melegbe rosszabb szellőzés mellett simán vitte, nem volt vele gond.
    Igen belemenne a monsta is, viszont úgy gondoltam hogy most veszek inkább csak 60mm-eset, és járatom ventikkel, később, ha esetleg passzívban akarnám járatni tán így is elég lesz. HDD-re meg szükségem van, így is felülre van szűkösen beszorítva 1, az mindenképpen meg kell hogy maradjon. SSD-n nem férek el :B
    Felülső hely lesz majd gondolkodtatós, hogy oda egy 30mm-es 360-as kerüljön majd, vagy egy max 55mm-es 360-as ventik nélkül. De majd a nyári nagy meleg eldönti, hogy mennyire melegednek a cuccok, ahhpz mérten váltok teljesen passzívra, vagy sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz proci985 #17 üzenetére

    Szerintem maradok a dcp+xres kombónál az talán olcsóbb lesz újonan, és el kell vinnie a rendszert is szóval nem lesz vele gond. Helyet meg majd kerítek vagy barkácsolok :DDD

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz Zotya84 #21 üzenetére

    Uhh az durva :Y Remélem itt ilyen gondok nem lesznek.
    Na igen, következőleg előbb összerakom, és utólag töltöm, az fix :B
    Számomra nincs szükség gyorscsatlakozókra, igazából könnyen hurcibálható volt, meg ki-be rakható, csak azért volt szükség 2 emberre, mert ha egyszerre berakjuk úgy gyorsabban készen vagyunk, egyébként így sem vészes sem a takarítása sesemmi.

    Hosszú távra ezzel a szettel inkább nem gondolkodok, vagyis leginkább magával a Tritonnal, sajnos ez akkor is egy időzített bomba marad :(((
    Meg persze azóta már kijött az ID-Coolingnak is egy kombó cpu-vga kompakt megoldása, meg azóta már egyre több gyártónál hallani, hogy fognak ilyenekkel próbálkozni, és nem kell majd félkompaktokkal vacakolni, vagy rendes víz, vagy kompakt :DDD

    sto1911: Nem fér rá, illetve mivel túl közel és olyan szögbe van a cső, akkor is törni fog.

    Whysperer: Nálam az alaplap szabályozza, min 2900 körül, lejebb nem megy, de nem is baj, sőt, talán még kicsit lassú is nálam, mert az elején a megmaradt pár buborék elég lassan távozott, de fejebb véve meg már "csobog" a blokkba a víz.
    Hát igen, nekünk mákunk van, még nem áztatta el a gépet :C Maradjon is így *kopp-kopp*

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz proci985 #20 üzenetére

    Miért nem? A Mora mitől alkalmasabb? :DDD
    Milyen ventit ajánlanál rá, ami akkor olyan 400rpm körül megy, és tényleg nincs hangja?

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz proci985 #26 üzenetére

    Az oké, hogy esik a teljesítménye, de ha elég hőleadó felület van, akkor tudja adott hőfokon tartani a cuccokat. Na mindegy, akkor majd a Nanoxiákat nyomatom alacsony fordulaton.

    Zotya84: Rendben :))

    sg22: Na az durva lehetett :Y Még szerencse hogy semminek nem lett baja :DD

    kenwood: Rendben, ezt sejtettem, hogy vagy lekapcsol ha annyira nem hül le, vagy visszavesz magából, de akkor sem akartam túlzottan 100fok környékén látni, tény, hogy "féltem" is a kártyát, meg akkor még nem volt ennyi venti a gépben, így a procit is nagyon felfűtötte meg nagyjából az egész szobát :DDD
    Na, viszont utóbbira nem is gondoltam. Mármint, mindig volt bent minimális szellőzés a gépben sosem figyeltem az alaplap hőfokait, sosem volt kirívóan sok. Bár rosszabb esetbe, a hátsó házventi is tudja befelé tolni a hideg levegőt, a radiátoron szívó ventik úgyis kitolják a felesleges levegőt, ezzel hűtve az alaplapot is, ha kell.

    jaja1981: Én ezt azért nem mondanám, koránt sem! Nagyon sok a hibalehetőség, egy rossz csatlakozó és úszik az egész gép, arról nem is beszélve, hogy karban kell tartani...Még mindig a léghűtés marad a legegyszerűbb, legstabilabb, legolcsóbb megoldás ;)
    De persze igen, olcsóbban is meg lehet úszni használt, innen onnan kibarkácsolt termékekkel, de nem szeretek használt terméket venni, főleg ha a cél a hosszú megbízható működés. Bár egy normálisabb vízhűtő rendszer az itteni nagyjábóli használt árakkal:
    pumpa 8-10k
    Radi 5-8k 240/360mm
    blokk 5-15k
    csati-cső-folyadék +4-6k

    Ennyiből használtan már egy jobb rendszert simán összerakni, de szerintem sokan vagyunk úgy, hogy ezeket inkább ha tudjuk újonan vesszük, inkább szépen lassabban gyűlik össze, de megbízhatót veszek.

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz jaja1981 #33 üzenetére

    Időnként tisztogatni kell a blokkot is, nehogy leülepedjen valami a folyadékból, bár ez attól függően, hogy szines folyadékot tettél-e bele. Nem árt időnként kitakarítani.
    Utántölteni pedig ha nem távozik folyadék valamilyen úton-módon, nem szabadna, hogy kelljen :DDD
    Lehet.
    Nem csak attól, simán lehet, hogy valami tömítés megadja magát egy idő után, csak egyszer kell úgy belemerülni a játékba, hogy nem figyelsz a gépre, megadja magát valami, ázik az egész...Szerintem annyira nem játék ez a dolog.

    kenwood : De még mindig jó, mert nem bekapcsolva ázott szét az egész, akkor már valószínűleg menthetettlen a dolog.

    hege8888: Nem volt vészes, sima vízzel leöblítve azért még látszott a zöld-ség, de egy kis Ciff csodákra képes :C

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz mcfox #52 üzenetére

    Ezzazzz ;] Viccet félre téve tényleg nem ajánlom, 10 esetből 9-szer nem ilyen a blokk, és már az első hét után megadja magát, nem hogy még átépítés....
    Bár tény, nem kifejezetten örülök neki, hogy adhatok le egy ~30k-s rendelést új blokk-tartály-pumpa miatt, holott a Triton ára radistul olcsóbb volt. De persze még így is jól jártam.
    Egyébként hardverapróról, innen-onnan össze lehet olcsón vadászni a dolgokat, egy komplett cpu hűtés radistul 40k alatt meg lehet úszni.
    (Nem is beszélve az Eisbergről, ami hasonló felépítésű mint a Triton, csak sokkal strapabíróbb, és elméletileg nem is reped. Esetleg neked jó alternatíva lehet a Triton helyett :K (részemről csak azért nem azt vettem, mert már herótom van a plexi felületektől, így semmi plexiset nem veszek többet, ha nem muszáj.)

Új hozzászólás Aktív témák