Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsírkrétamen

    senior tag

    válasz dragonfx #1 üzenetére

    Nekem megérte, hisz ennél olcsóbban sehogy nem tudtam volna összehozni egy komplett vízhűtést.
    Illetve miután körbe lett ragasztva a blokk, azóta nem is csöpög egyátalán, lassan 3 hónapja 24/7-be tökéletes.

    sketchifun: Valószinüleg az lesz, csak még azon filózok, hogy megtartsam-e ezt pumpának, vagy sem. Bár nem most lesz rá keret, még egy fél évig minimum ki kell húznia :DD

    flashpointer: Anno én is sokat agyaltamrajta, hogy egy Raijintek Morpheus-t veszek a vga-ra, és nem szedem szét a cpu blokkot, vagy, egyátalán arra nem is veszek semmit, és marad a gyári, de azóta sem bántam meg hogy inkább így döntöttem, sokkal több hely marad a gépben és a levegő is jobban áramlik, mint egy toronyhűtéssel és egy hatalmas bordázott vga-val.

    proci985: -Külön infót nem találtam arról, hogy meddig okés a hőfok :( De ennyit simán kell bírnia, sőt, még többet is, hisz van akinél sokkal melegebb procit kell hűtenie, és nem reped szét, vagy nem ettől repedt szét...
    -A ventik tudom nem a legjobbak, cserélni is fogom mindenképp, amint kapható lesz, amire cserélném. Mindenféle képpen valami alacsony fordulatú csendes ventit keresnék.
    -Azzal is tisztába vagyok, sőt, kérdeztem és beszéltünk is anno arról, hogy a réz és alu egy rendszerben nem okés, viszont a mai folyadékok többsége korrózió védelemmel el van látva, elméletileg akkor jónak kell lennie, és eddig a gyakorlatban sincs gond. Persze, amint tudom a felső alu radit is rézre cserélem.
    -Tény, hogy nagyobb csövek kevésbé törnek, de úgy gondoltam, hogy ha már a cpu-nál és a radinál úgyis 13/10-es csövek fognak maradni, akkor a többi kettőt nincs értelme nagyobbra cserélnem, pont egy 6-os pack 13/10-es csatihoz jutottam hozzá olcsón, ezért maradt így.
    -Igen,azóta jobban utánanéztem, 15-16 környékén már vannak jobb cpu blokkok, de még így is olcsóbbra jöttem ki, használtan meg nem veszek ilyet.
    Többi infót pedig köszi, újdonság volt :)

    WOLFPUNTO: Jól értelmezem, hogy a Nepton 240m-et bővítetted egy vga blokkal? :Y Na ott viszont hogy oldottad meg a csövezést? Más rendszereknél nem volt eddig tapasztalható szivárgás, amelyik nem plexiből van eddig senkinél sem repedt, annál max pumpa halálról hallani.

    takacsbotond: Jó kérdés :Y Talán, mert akkor még nem tudtam ennek a létezéséről/pont nem lehetett kapni, illetve még így is többe kerül, mint amennyiből én építettem. Viszont mivel itt réz a radi, ha tudtam volna annó, lehet inkább ezt vettem volna. Na de már mindegy :DDD
    Tény, de akkor sem tesz neki jót. A Tri-X pedig 3 ventivel és jóval nagyobb bordával rendelkezett mint nekem a ref, viszont így hűtve sokkal halkabb is mintha a Tri-X-es lenne a gépbe. Hogyhogy 970-re váltottál?
    Ilyenbe nem fogok bele, nincs értelme, nagy a kockázat a semmiért, és remélem a proci se marad már nálam sokáig, talán összejön végre annak is a cseréje .

    Suker10: Hát igen. Persze a cél, minden olyan elem cseréje, ami a későbbiekben még hibát okozhat (blokk, alu radi), de egyben tán sose gyűlt volna rá annyi pénz össze, így viszont fél-1 évig mégis csak van egy működő rendszerem. Persze félő, ha egyszer bekapcsolt állapotba kifolyna a víz akkor tönkre is vágná az egészet, de mivel nem volt áram alatt a gép és csak kis vizet kapott az alaplap, így nem lett baja.

Új hozzászólás Aktív témák