Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz #06658560 #12 üzenetére

    Pont ezt mondom, hogy nem!

    A nagyobb elmozdulás nem hat úgy a képre egy tájképnél vagy utcaképnél, mert kicsi az oldalnagyítás.

    A nagyobb kar miatt nagyobb elmozdulás jön létre, ami felbontható egy rotációs és egy oldalirányú mozgásra, és csak az utóbbi nagyobb! Ez pedig inkább makrónál, közelfényképezésnél számít,

  • orbano

    félisten

    válasz #06658560 #12 üzenetére

    de nincs nagyobb kar. az egik kezeddel alátámasztod az objektívet. ehhez képest a másik fogási pont minél távolabb van, annál kisebb lesz az elfordulás szöge (a kezed nem fogg nagyobb kilengéssel remegni csak azért, mert hosszabb kart fog :) ) de szerintem ez a része kevésbé jelentős, a design sokkal fontosabb.

    szerintem egyébként zseniálisan csinálja a Sigma. Azon a vonalon erősít, ahol eddig is. Ez egy rétegmodell, hát méginkább azzátették. Az Art obikkal karöltve építenek egy igazán "enthusiast" brandet, nyálcsorgatós termékekkel. Ezzel a designnal biztosan megnézi majd mindenki a gépet ha an yakadban ficeg :)

    aki a 2.8-as fényerőt kritizálja: ebben a méretben nem tudnak jobbat. ne felejtsétek el, hogy ennek az obinak a felbontóképessége óriási, és minden más szempontból is top kategória. így is batár nagy az optika, 2.0-s, vagy nagyobb fényerővel még nagyobb lenne, ráadásul drágább is.

    aki a cserélhető optikát hiányolja: azt mondják ez is az egyik erőssége, mert így a gyártás során tökéletesen össze tudják lőni egy síkba az obit és az érzékelőt. ez a gép magas színvonalát tekintve egy érthető álláspont szerintem. persze így kirándulós, mindenre jó gépnek bukott, de nem is akar minden piacot letarolni vele a sigma.

    aki a zoomot hiányolja: ne akarj egy 40mp ekvivalens érzékelő zoomobit rakni :) eleve batár nagy lenne, és hát egy képminőségre kihegyezett gépre amúgy sem passzol. egy canon 24-70/2.8 kaliberű lencse meg hülyén is nézne ki egy kompakt gépen :D

    és arról se feletkezzünk meg, hogy 300k alatt kapsz olyan képminőséget, amit amúgy a duplájáért kapnál meg alaphangon.

    persze lehet hogy DP2, és két héten belül DP3m tulajként elfogult vagyok :D én pont azt szeretem benne, hogy küzdős. sokkal jobban odafigyelek a fotókra. túristáskodásra meg vesz az ember egy epm1-et, xpro1-et, vagy akármit, ami nem húzza le a hátát :D

    A vér nem válik VAZZE!™

Új hozzászólás Aktív témák