Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz kenwood #41 üzenetére

    Milyen sorsról beszélsz? A mozik sorsát próbálják valahogy megmenteni, lásd már a fától az erdőt. Nem a TV-nek van sorsa, nem a 3D TV-vel volt gond, vagy a technológiával. A 3D most is ott van a projektoroknál, mint ficsőr. Vásárolható továbbra is. Ehh?
    Nem tudom ki terjeszti ezt a butaságot itt. Nincs semmiféle sorsa. A gond a mozikkal van, akik projektort használnak.
    A mozik által vetített képnél jobb képminőséget tud a panel. Ez a gond. Ha kilátsz a balkánból 60” alatt már alig vesznek TV-t. Az 55” méretű panel már idejön hozzánk a balkánra, az már kvázi ocó. A 60” képátlótól felfelé nekünk még egyelőre drága, de (ha közel ülsz) 65”-tól felfelé már kezd jó lenni a 3D.
    Abban a pillanatban, ahogy elég nagy a képátló a 3D-hez a moziknak végük. Ez a gond.
    Egy panel adta vizuális élmény agyonveri a legjobb projektort is, mert a vetített kép az vetített kép marad, hiába sötétítesz be.
    Ezért nyírták ki a 3D ficsőrt a TV-ben. Mert kell a piac a moziknak.
    A mozik sorsát próbálják elodázni.
    Értsétek meg a panelek túl gyorsan fejlődnek, lásd 8k+ 65-75-85” méret qled már most, ma megveheted. Szóval, ha megmarad a TV-knél a 3D támogatás a mozik képtelenek lépést tartani képminőségben az otthoni házimozikkal és emiatt letérdelne az egész filmgyártás pláne akkor, ha a filmek forgatási költsége közben drágul (pl a 3D miatt nem is kicsit drágul). Még kell a bevétel a mozikból, mert rugalmatlan az ipar, de már ezerrel jön a pénz a sorozatokból. Alapkul, változik, csak lassan.
    A VR-t a 3DTV-hez hasonlítani óriási butaság.
    Egyrészt, mert nincs sorsa a technológiának, felejtsétek már el ezt a marhaságot. A piac szándékos felosztását kevered a technológia sikerével. Bemész a boltba és simán veszel 3D projektort ébresztő, nem tűnik fel, hogy csak a TV-ből vették ki és sorra jönnek a mozifilmek is 3D-ben folyamatosan azóta is?

    Amúgy kb. az nem látja piaci tényezőnek a VR-t, akinek nincs. 3DTV-vel összehasonlítani? Jézusom. Ok, ezen a ponton én feladom. Elengedem, ha ezt akarod hinni, én a vallási szintre nem megyek le senki után.

    (#40) KAMI911

    Egy-egy esetet kiragadva érvelni amellett, hogy majd mindenki elkezdi csettintésre elkölteni a nehezen megkeresett saját pénzét és támogatni fog valamit, amit eddig nem? te tudod, legyen igazad, nekem teljesen mindegy lenne egyébként, hogy melyik SSD-ről bootolok. A steam és ehhez hasonló statok viszont szerintem nagyon rosszat tesznek a szoftver piacnak. Mindenki a slágert klónozza, alig van új ötlet. Hiába minden, ha a végén minden játék középszer, mainstream sz@r.

  • Jesus_Shaves

    aktív tag

    válasz kenwood #35 üzenetére

    Hát én Windowson "nőttem fel", de a linuxos-tárolós megoldást sokkal jobbnak, kényelmesebbnek tartom. Egyébként is, minek a grafikus telepítő, ha úgyis csak a "next"-et kell nyomkodni? Amit meg be kell állítani, azt megadod első induláskor.
    Nem mellesleg csomagkezelővel egyszerre (vagyis sorban) több programot is telepíthetsz, windows installer ezt legutóbb még nem nagyon kultiválta.

  • bot1978

    senior tag

    válasz kenwood #44 üzenetére

    Ha itthon olvasok fórumot, akkor tuti gyógyszer kell.
    Az egész 4k – 8k csak arról szól, hogy a panel méretét növelni legyenek képesek radikálisan a képminőség romlása nélkül. Itt még ez az alap ok-okozat sincs meg. Tele az összes fórum kereskedővel, aki eladni próbálja a kis méretű panelt és kitalálja az öreganyja kínját is.
    Nyilvánvalóan (mivel ember vagy nem valami sasmadár) a szemed nem rendelkezik azzal a felbontóképességgel, hogy 4 méter messziről különbséget tudj tenni 40”-os panelen egy FHD meg egy 4K között nem hogy a 4 és 8K között,
    erre itt a Balkánon meg a 40”-os 4K panellel szerelt TV-t kell valahogy eladni. Persze, hogy azt próbálják beadni, hogy majd a felskálázott kép szebb lesz. Nem lesz szebb, mert nem fogod átrendezni a nappalidat. A fotelből meg nem fogod látni a különbséget. A TV adás meg még mindig csak az FHD fele.

    Persze hogy már ugrok rá, amikor kezdik a hülyeséget… Nincs olyan moziműsor, amin ne lenne 3D film, erre nyomják folyamatosan, hogy az meghalt és a ki tudja hány K a jövő. 40”-ra mi a szarnak neki 8K? Az ilyen szerint az egész komplett világ teljesen hülye és csak a placebora hajt, csak ő okos. 8K felbontás kell a 40”-ra mert az a jó a 3D meg halott Jézusom és mennyi hülye van, aki ezt megkajálja grrr :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák