Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz <Lacy85> #301 üzenetére

    a hang szubjektív egyrészt, nekem átlagostól tól jó a hallásom
    fogyasztás már egy objektív dolog, mivel az elmúlt 1,5 hónapban elég sokat méregettem, azt biztosan tudom, hogy 580 uv-val többet fog enni mint 1060 alapon
    580 nem volt nálam, de a 12nm-es 590 igen, 580 órajeleken még az is többet eszik mint az 1060/1660
    a polarisnak 1250-nél van "vége", onnantól a fogyasztás már elég meredeken nő, evvan'
    és fogyasztást mérni nem gpuz-vel kell, mint azt sokan gondolják..tévesen ( :
    egy jó konnektoros rms mérő már oké, ha nem is tisztán a vga-t méri, de azt nem nehéz kimatekozni, ha egyik vga-val 300w volt a gép, másikkal 200, ugyanazzal a test sw-rel mérve mi okozza a különbséget
    1400-es kb 580 órajelen az 590 uv-val 220w környékén volt, teljes gép konnektorból, és mivel 12nm, jobban alulfeszelhető mint az "eredeti" 14 nm-es 580, valahol 1v alatt tudta ezt, 570-em 0,95v-on ment 1250-et
    az 5500xt defaulton 175w ugyanannál a mérésnél
    sokszor ment passzívan nálam is az 570, 590 is, egész addig könnyű, míg nem gpu igényes játék van, gpuz amire nagyon jó, logol, vissza lehet nézni milyen órajeleket ment milyen feszeken
    tegnap rage 2-t néztem, nagyon sok résznél "alig kér" gpu-t, meg is lepődtem, de ott a forza 4, fps lock nélkül ultrán végig fullon tekeri a vga-t, aki szerint halk a vga-ja azzal toljon fél órát ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • martonx

    veterán

    válasz <Lacy85> #301 üzenetére

    Jogos. Én idén nyáron kezdtem ismét VGA-t keresni, a kiöregedett (pontosabban a kártyával semmi gond nincs, csak a monitor lett UHD, amihez az rx460 már kevés volt) rx460 utódjának. Azaz csak ehhez képest tudok nyilatkozni. Amikor nyáron kártyát kerestem, AMD fanság ide vagy oda, bevallom a hangos 460 és a borzalmasan hangos 570 után megnézve az 580, 590 fogyasztását, kétszáz akárhány watt vs 120 wattos 1660-okat (miközben az 1660-ak erősebbek is) nagyon-nagyon nyomósan olcsóbbnak kellett volna lenniük (mondjuk fél ár?), de nem voltak sokkal olcsóbbak. Így már csak meg kellett várnom az 1660S-t, és első nap be is zsákoltam a legolcsóbbat.
    Vicces látni, hogy azóta pár ezer Ft-tal feljebb ment az áruk az 1660S-eknek.
    Ha most kellene VGA-t vennem, jóval nagyobb gondban lennék, mert az 5500 XT nem rossz ajánlat, sajnos ezzel az árral nem is valami jó. Azért majd amikor az RX570-nek keresek utódot jövőre, ismét szét fogok nézni a VGA piacon, és mérlegelni az akkori viszonyoknak megfelelően, ha most kellene hirtelen döntenem jó eséllyel 1650S lenne belőle (valamivel olcsóbb, valamivel erősebb, valamivel kevesebbet fogyaszt ergo halkabb is, mint az 5500 XT).

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák