Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #321 üzenetére

    Szerintem ő valami olyasmit akar kihozni, hogy az a puffer ami az összehangolt működéséhez kicsi, az a VGA-n van fizikailag de olyan értelemben, hogy nem szoftveresen van megcímezve, hanem csak úgy ott van értesz és kicsi bakker és azér' akad meg és azabaj és ú mennyivel jobb az NV-nél ez, mert a VGA csere oldja meg vagy tényleg nemtom mit akar kihozni.

    Hardverlesen

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Abu85 #321 üzenetére

    Maradjunk a valóságnál.
    Én ezt írtam ehhez a képhez: A 2 nagyot szinte biztos, hogy mindenki érzékelné.
    Ezt most is helyes véleménynek tartom,

    Az 5-6 kicsi már az átlag érzékelés határa alatt van, csak 25 msessec kiugrások. Ezek önmagukban nem zavaróak csak ha a helyi átlag dupláját meghaladják és gyakorta fordulnak elő valamilyen szekvenciával.

    *****

    Ez az ábra valóban nem a legjobb példa a mikrolaggra, bár szemléltetésnek megfelelhet.
    Nem a tüskék magassága miatt (megjelenítési időköz) nem jellemzi jól a mikrolaggot, hanem a mérési időintervallumában nem elég gyakori az előfordulása.
    Az ábra össze van nyomva és kb 5000 képváltást tartalmaz, ami 16 mseccel számolva 1,3 perc.
    1 percen belül ilyen ritka akadások nem okoznak fejfájást és még az a 2 nagy sem lehet túl bosszantó.
    Ha ez 2 seccen belül fordulna elő akkor már lehet akár élettani hatása is.

    ***

    Egyébként ha azt akarod megtudni hogy én mikor értékelek "mikrollagosnak" egy FT ábrát akkor abból a hsz-emből próbálj kiindulni, amit konkrétan erről írtam: #320
    Az ott lévő két ábra szerintem jól mutatja a különbséget és az gyakoriság valamint a mérési időintervallum is alkalmas a helyes véleményezésre.

Új hozzászólás Aktív témák