Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Abu85 #304 üzenetére

    Hát tudod... ezzel a linkel kitörölhetem a VGA kártyám hűtőjét.

    Egyébként úgy gondolom senkinek nem kell 495 dollárt fizetnie ahhoz, hogy el tudja dönteni, hogy akadásnak érzékelhetők a 40ms-seces eseti képmegjelenítések is, ha előtte és utána jellemzően ennek fele vagy kevesebb volt a képmegjelnítés időköze. Linkeltem erre videókat. És találhatsz rengeteg hasonlót a neten.

    Szerintem te szándékosan vagy a problémát nem értve hozod fel ezt a 40mseccet (vő 25 fps), amelyet akkor tekinthetnénk a folyamatos (folyékony, reccenésmentes, stb) képmegjelenítés határértékének ,ha nagyjából azonosak lennének a képmegjelnítési idők. Ahogy a moziban vagy a videó lejátszókban.
    Az emberi érzékéles átlagértéke valóban itt van már a celluid mozi is ezt vette alapul.

    De itt már oldalak óta nem erről beszélünk, hanem a "klasszikus" microlaggról amikor van egy jónak tekinthető képmegjelnítési dőköz pl, 16,7msec (vő. 60 fps ) de elég gyakran valamilyen hiba vagy ficsör miatt beugrik egy 30ms vagy 40 msecces képmegjelenítés is.
    Ezt is érzékeljük.Sőt! ezt érzékeljük zavaró mikrolaggként. Akadásként Nevezze bárki bárminek, de a jelenség nem letagadható és nem csak SLI/CFX-hez köthető.

    Ez a kép jól szemlélteti amiről írok.
    2 nagy akadás látható rajta (nagy tüskék) és több kicsi ami 40ms alatt van de jelentősen eltér a helyi átlagtól.
    Játékostól (szubjektív érzékelés) függ hogy ezeket mennyire veszi észre vagy mennyire zavaró neki.
    A 2 nagyot szinte biztos, hogy mindenki érzékelné.

    A következő ábra pedig a CF/SLI problémát mutatja. A kettő nem keverendő össze ez valóban a technológia követelménye, de egészen más hatása van mint a rendszertelenül jelentkező tüskéknek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák