Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    válasz Skynet258 #11 üzenetére

    Pontosítok nekem is A azaz az újabb variáns van. Én Torrentezésre, illetve média szervernek használom a file-ok tárolása mellett. Amin sírni tudnék, hogy a gyári torrent kliens mennyire elképeszeően ultra gagyi, illetve a gyári média szerver is hogy tud ennyire siralmas lenni.
    Így aztán mire két vinyós setup esetén vért szenvedve belőttem rajta a Transmission-t és média szervernek a Twonky-t, percenként küldtem el a QNAP-os kreténeket anyjukba, meg magamat is, hogy hittem a debil értékeléseknek, hogy ez egy just works NAS.
    Nemrég pedig nyomtató szerverként is használtam volna, de természetesen az sem működik.
    Rádugom a nyomtatót, NAS felismeri, magának setupolja, win10 felismeri a NAS-on lévő nyomtatót. Mondom végre egy feature ami simán működik. Csak épp soha az életben nem jön ki semmi a nyomtatóból, pedig a logokban is látszik, hogy win10 átküldi, NAS megkapja a nyomtatni valót, de a nyomtató erről mit sem tud :D
    Szóval pont egy 5-ös QTS volt ami hiányzott, miközben kb. semmire nem jó az egész NAS alapból, és az ember nem győzi szénné konfigurálni.

    Én kérek elnézést!

  • Gargouille

    őstag

    válasz Skynet258 #13 üzenetére

    Nálam egy Pihole fut container-ben. A gyári torrent kliense nálam tök jól megy, egyedül egy bugot találtam benne, ha egy torrentet kiválasztva az "átvitel" fülre kapcsolok, akkor pár percen belül lefagy a GUI.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • martonx

    veterán

    válasz Skynet258 #13 üzenetére

    Nálam a Transmission nagy kedvenc. Mivel neki van desktop torrent kliense, azaz a torrent file letöltését eleve párosítani lehet a desktop klienssel.
    Azaz rányomok a torrent linkre, és már dobódik is fel a Transmission kliens, amit vagy csak simán okézok és indul a letöltés, vagy a komoly torrent kliensekhez hasonlóan állítgatások (pl. mely file-okat akarom csak letölteni, hova is akarom letölteni NAS-on belül stb...) után okézok le, és indul a letöltés a NAS-on.
    Eszméletlen kényelmes. Nem is értem, hogy a NAS gyártók közül valaki hogy nem vásárolja fel őket, és teszi alapértelmezetté magánál (vagy fejleszt le egy ugyanilyen tudású torrent szoftvert, plusz hozzá klienseket minden platformra).
    Felrakni nem volt nagy ügy a Transmissiont (qnapclubról letölt, majd kb. next-next-finish), hanem beállítani, hogy működjön, és ne a default OS meghajtóra akarjon letölteni... francba, most hogy eszembe jutott a sok SSH-s, WinSCP-s, Putty-os szopáshalom, megint a kurva anyjukat QNAP-éknak.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák