Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz dezz #17 üzenetére

    "Értsd meg, hogy a Strongene HEVC dekódere egy zárt forrású, kommersz program. Attól, hogy OpenCL maga nyílt szabvány, még nincs előírva, hogy minden OpenCL kódnak nyílt forrásúnak kell lennie."

    En megertem, termeszetesen, Te viszont azt nem erted, hogy ha az AMD nem binarisokat szallitott volna a Strongene reszere, es a Strongene fejlesztoi kozott lenne valaki, aki GPGPU/OpenCL temaban kicsit is jartas, akkor nem kellett volna kizarolag AMD-re limitalni az OpenCL tamogatast, hanem minden bizonnyal siman meg lehetett volna oldani mindharom GPU-gyarto termekehez is. Ez a baj a binaris megoldassal. Attol, hogy az AMD es a Strongene kozott nyilt forras lett volna az OpenCL kernel kapcsan, attol me'g nem lett volna kotelezo a Strongene-nek nyilvanossagra hozni a kernel forrast. Pl. a Sandra is kernel forrasbol dolgozik (pont azert, hogy minden GPU-gyarto termeken fusson a GPGPU kod), megsem latod magat a kernel forrast a szoftverben sehol, kulonosen nem a dokumentacioban.

    "És légy szíves, ne állítsd be úgy, mintha az OpenCL valami olyan mágia lenne, amit csak az AMD szakemberei művelnek, más fejlesztők meg hozzá sem szagolnak. Itt a Ph!-n is többen vannak, akik ebben (is) programoznak."

    Kar, hogy a gyakorlat mast mutat. Nyilvan van jo nehany fejleszto, aki OpenCL-ben es CUDA-ban is jol dolgozik, csak epp ha a "big picture"-t nezed, azaz a vilag osszes x86 PC-re dolgozo fejlesztojet, akkor azok kozt elenyeszo szamban vannak azok, akik kepesek lennenek egy x264 vagy HEVC dekodert, vagy epp egy WinZip-et portolni GPGPU-ra. Mas kerdes irni egy hello world appot OpenCL-ben (ertsd: egyszeru matrix szorzas vagy FFT), egy kicsivel nagyobb lepcso mondjuk fraktalokat szamolni OpenCL-ben, megint kicsivel nagyobb ugras mondjuk ray-trace engine-t irni, es ahogy megyunk egyre feljebb a komplexitas lepcsojen, ugy kopnak ki a magukat jo OpenCL fejlesztonek mondo programozok. Pedig mar indulasnak sincsenek sokan, az osszes lepcsot egybeveve :(

    Vagy ha szerinted olyan baromi sok gyakorlott, tapasztalt, penge OpenCL/CUDA fejleszto van a vilagon, akkor miert nem terjed jobban/gyorsabban a GPGPU? Miert nem mindenki OpenCL/CUDA-val gyorsitott web bongeszot hasznal, miert nem a GPU szamit mindent, amit csak lehet? Ja, tudom, a HSA hianya, persze... A vegso, mindent megmagyarazo erv :)

    "A WinZIP programozói amatőrök, ez látszik a WinZIP-en is (kevésbé hatékony és jóval lassabb, mint a versenytársai és még bumfordibb is az egész program). Nem csoda, hogy az AMD csinálta meg helyettük az OpenCL kódot. Ebből nem lehet túl messzemenő következtetéseket levonni."

    En vonnék le mashonnan is kovetkeztetest, csak mit csinaljak, ha se a WinRAR, se a 7zip, se egyik masik fajl tomorito szoftver sem kerult OpenCL-re vagy CUDA-ra portolasra. Ez megint veletlen? Vagy csak az a gond, hogy mindenutt ugyanolyan fakezu programozok dolgoznak, akik csak a nyamvadek es ezerszer eltemetett x86-hoz ertenek? :DDD

    "Tudsz mondani rá példát (az olyan tesztprogramokon kívül, mint az Everest és az AIDA), hogy más binárist adnak inteles AVX-hez, mint AMD-shez"

    Felteteles modot hasznaltam, szerintem el kene olvasnod alaposabban, amit irtam...

    "Azt viszont el tudom képzelni, hogy a különféle gyártók GPU-n némileg eltérő OpenCL kód fut a legjobban."

    Ez abszolut igy van, csak epp kezdesnek kellene egy OpenCL kernel, amit aztan lehet tesztelgetni, profilozni a tobbi GPU architekturan. A Strongene-nel ez a lehetoseg nem adott.

    "Az is benne van a pakliban, sőt talán ez a legvalószínűbb, hogy az AMD támogatta a fejlesztést, ezért cserébe átmenetileg csak AMD vason fut a GPGPU-s változat."

    Es ez igy rendben van? Mert szerintem nem igy kellene ennek mukodnie. Az AMD GPU-val rendelkezo felhasznalok szempontjabol mindenkepp jo ez igy, csak ahogy fentebb is irtam, nem gondolom, hogy ez egy mukodokepes modell lehet. Az AMD-nek sincs annyi eroforrasa, hogy minden szoftverceg hozza outsource-olja a GPGPU fejleszteseket...

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz dezz #17 üzenetére

    "Tudsz mondani rá példát (az olyan tesztprogramokon kívül, mint az Everest és az AIDA), hogy más binárist adnak inteles AVX-hez, mint AMD-shez?"

    Ahhoz, hogy erre egyertelmu valaszt lehessen adni egy adott szoftver eseteben, ismerni kellene a konkret kodot, ami fut a CPU-n. Mert a PR-anyagban maximum a benchmarkoknal (AIDA64, Sandra) reklamozzak a CPU generacio specifikus AVX optimalizaciokat, real-world applikacioknal erre nem szoktak kiterni. A reverse-engineering pedig nem olyasmi, amit etikus vagy legalis lenne hasznalni, ha ilyesmire vagy kivancsi :)

Új hozzászólás Aktív témák