Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz dudika10 #18 üzenetére

    Azért a Creative-ot ne keverjük az Asus-al. Picit 3 évtizedes gyakorlata van hangkeltőkben, azaz komolyabb tapasztalata van PC fronton, mint bárkinek a piacon.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz dabadab #32 üzenetére

    Igen a profi cuccok között valóban nem nagyon volt ott. De azért mondhatnál egy az adott korban jobb kártyát a Live-nál, vagy az Audigy 1 - 2 nél, azért az árért, miért azt adták. Mert nem nagyon tudsz.
    Ez KB olyan hivatkozás volt, mint mikor az Apple hívők előadják, hogy az IPOD, az lever egy 5000 $-os Hi-Fi cuccot, mert az apple. Holott egy fele annyiba kerülő ZEN is ledarálja a legtöbbet.
    Abban igazad van, hogy a profi cuccokban nem volt ott az elmúlt 30 évben, abban viszont nagyon nem valós, hogy a saját kategóriájában van/volt jobb kártya.
    Érdekes nekem soha nem volt problémám a driverekkel. Sem Windows, sem Linux alatt. Ellentétben a Maya44, meg az M-Audio kártyákkal, ami jóval többe kerül, egy Creative kártyánál, a több csatornás hangkezelésen felül nem nagyon tud mást felmutatni, de azt is igen szerényen.
    Ha pedig stúdiózol, akkor pedig nem a cikk alapját, de nem is egy Creative kártyát veszel alapul.
    Aztán a másik, hogy az összes "KOMOLY" gyártó (cm, intel, via, realtek, stb) valamiért a SB kártyát vették alapul, a kilencvenes évek elején, nem mást, az a bizonyos SB kompatibilis (SB16) kártya néven sikrült eladni az összes PI, PII-es és kompatibilis alaplapot. Ez sem véletlen. Aztán egy stúdióban biztosan zajos, de nem ez volt a célpiac.

    Persze ez Magánélemény.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    Aztán folytatva a gondolatmenetet az sem annyira véletlen, hogy hiába emlegetik itt páran, hogy így megvette, meg úgy elnyomta, érdekes, mikor elkezdtek megjelenni az integrált AC97 kompatibilis alaplapra integrált chipek, akkor konkrétan a komplett DOS, Win 95, 98, MIllenium vonalat, SB emulátorokkal oldották meg a hangot a régi operációs rendszerek alatt, mert annyira meghatározta az egész évtizedett, és akkor sehol nem volt a EMU.
    Annak ellenére, hogy a Creative is Philips chipekből építkezett legelőszöt. majd jött a VIA, Yamaha és a többi.

    Summa summárum De facto szabvány lett a PC piacon. Ami ha zajos, ha nem sokat elmondd.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz dabadab #35 üzenetére

    [link]

    OK az Envy24 chipes kártya, ami ma is sokkal többe kerül, mint egy bármilyen Creative, nem beszélve akkor.

    A Diamond Monster MX300 nem volt rossz, de a supportja kb egy villa, és egy amőba között volt. Igaz, hogy hardveres equalizer volt benne, de ennek ellenére jobban megoldott a Live szoftveresen a dolgot, a jóval erősebb chipnek köszönhetően. Hangminőségben az MX300 nem volt jobb volt, ez tény.
    Az A3D jó volt, de mégsem jött be túl sok helyen, ezért is győzött a Live. Arról nem is beszélve, hogy a hozzá adott programok sok kívánnivalót hagytak maguk után. Míg a Live-hoz egy komplett effekt progit adtak, addig az MX300-hos a drivert. Arról nem is beszélve, hogy megjelenéskor nem volt olcsóbb mint a Live cserébe jóval elavultabb volt.. A Aureal Vortex 2.0 az Aureal 3D, A3D 2.0, DirectSound, DirectSound 3D támogatás ellenére nem volt jobb, és olcsóbb a Live-nál.
    Ezt az akkori tesztek is bizonyítják. Arról nem is beszélve, hogy komolyabb felhasználásra is jobban ajánlották 1998-ban a Live-ot, annak ellenére, hogy a Diamond, egy halom neves szabványt vonultatott fel.
    Abban igazad van, hogy maga a Diamond jóval nevesebb gyártó, mint a Creative, vagy inkább úgy fogalmazok, hogy nevesebb volt akkor, mint a creative. Aztán elkezdtek Crystal Media chipes kártyákat összeheggeszteni, ami megpecsételte a sorsát.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz #65675776 #44 üzenetére

    Értem, azért mondj példákat is. Az MX300 egy profi kátya gyártó cég végjátéka volt ebben mint mondtam egyetértünk. De ezután nem nagyon volt semmi más. (Ja de az MX400, de az sem volt valami nagy durr.)Szóval lehet, hogy a Creative viselkedése aggresszív volt, de valamiért mégis jobban tudott érvényesülni, mint a Diamond.

    Értem én csak akkor valamelyikőtők elmondja nekem, hogy mi az oka, annak, hogy az Diamond tulajdonképpen egy allítólagos jobb kártyával sem tudta megtartani az előnyét, egy állítólagosan gyengébb zajosabb rosszabb minőségű kártyával szemben. De nemhogy itt nem tudta megtartani, hanem ott sem ahol brillírozott, a profi audio technikában.

    Az Envy-t meg ne nagyon hozzátok elő, mert az meg nem a home audió világa, vagy lehet, hogy a VIA oldala téved, de akkor bocs.

    "A jelek szerint nem vagy tisztában az árakkal..."

    Ezek közül tuti az összes olcsóbb lehet, mint egy Creativeve, valamint nem egy súlycsoport:

    [link]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz cskamacska #53 üzenetére

    Ok értem természetes Magyarországon, hogy minden mindegy azér tartunk itt, de meg i érdemli a nagytöbbség. :)

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák