Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    válasz lenox #22 üzenetére

    Nem tudom Samsung JS9500-at sokan dicsérik, viszont olyan bevilágítása van, ha csak kicsit oldalról nézem hogy rosszul vagyok. Ha lcd akkor már sokkal inkább a Sony X940C, ott valahogy ezt jobban megoldották, nekem a színei is jobban bejönnek, bár ez egyén függő. Egyébként oled, már pletykálnak a januári Ces-ről. Állítólag Sony is készül consumer oled tévével, de kiderül.

    arnyekxxx:
    "Jövöre pedig jön az Exclisive UHD minősítés amivel meg tudják különböztetni a valóban kiemelkedő termékeket a gyártók. 2019-ben pedig leváltja ezt az elavult kőrszaki UHD-t a GMHD (Giga Mega High Definition) 40megapixeles felbontással."

    Ez így van mivel még most sem értük el az uhd teljes specifikációit, amik szabványban vannak. A hdr tévék fényereje is évről évre nőni fog, mivel erről sincs még egységes álláspont.
    Viszont ez a mostani új minősítés arra jó, hogy az uhd blu-ray lemezek adta lehetőséget, legjobb minőségben élvezd. Következő években ebben a formátumban jelennek meg a hollywoodi filmek. Én pont ezért tartottam korainak azokat az uhd tévéket amik csak felbontásról szóltak, mivel már tudni lehetett hogy nem csak erről szól az új szabvány.

  • krx21

    nagyúr

    válasz lenox #22 üzenetére

    Csak magamat tudom ismételni... A HDR matrica a tv dobozán, mint műszaki tartalom, a mai napig folyamatosan változik... Mert az egészet alapvetően a marketing szülte.
    A sok helyen említett kialakulóban lévő paramétereknek a mai tv-t közül fizikailag egyik sem tud eleget tenni...
    Például az lcd tv-k kontraszja nem változott, mégis sok tv firmware frissítéssel hdr képes lett... Mindenki vonja le a konzekvenciát...

Új hozzászólás Aktív témák