Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz D@niel #4316 üzenetére

    Szerintem simán mehet a X3 pro direktben, nem látom sok értelmét ennek a hotspotozásnak.
    Ahogy írtam is, én egy 3 órás út alatt kb. 18-20%-ot merítettem az akksiból, igaz kikapcsolt kijelzővel, úgy hogy csak néha nyomtam rá, és néztem, hogy mit mutat, de zömmel hanggal mentem csak. Bekapcsolt mobil nettel, és gps-el, Google maps navigációval.
    Ha megy a kijelző folyamatosan, 50%-ra véve a fényerőt, akkor kb. a duplájával számolhatsz, vagyis olyan 40-50%-ot fog merülni 3 óra alatt. Általában ez szokott lenni a tapasztalatom.
    Ha mákod van, akkor egy fullra töltött akksival, akár ki is bírhatja az 5-6 órát is akár. Bár az necces lesz, elképzelhető, hogy kell bele tölteni már a végén.
    A Google offline mapot én is szoktam használni, meg a HERE WeGo-t szeretem még. Azok mobil net nélkül, csak gps-el mennek. Elég jól szokta vele bírni.
    Egyébként nekem a kocsiban van egy USB csatlakozó, amivel szoktam tölteni ha nagyon kell. Na abból éppen annyi szufla jön csak, hogy felére levéve a fényerőt, éppen nem csökken az akksi töltöttsége, vagy 1-2%-ot nő óránként. Vagyis szinten tartásra pont elég, viszont feltölteni már harmat gyenge. Ellenben nem szokott vele melegedni a teló. Szóval alternatív megoldásnak az is jó lehet, ha szerzel egy olyan töltőt, ami csak pár W-ot tol bele, arra elég lehet, hogy ne merüljön gyorsan. levett fényerővel nem fog szerintem melegedni.
    No meg az is számít hol van a teló. Ha nyáron kirakod tartóra a szélvédő alá, ahol közvetlenül süti a nap 6 órán keresztül, akkor ne csodáélkozz ha melegszik. Érdemes valami árnyékosabb helyet keresni neki, meg úgy állítani a szellőzést/klímát, hogy szépen hűtse a telót is :)

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • p.t.r

    aktív tag

    válasz D@niel #4316 üzenetére

    Bár nem engem kérdeztél, csak megemlíteném, hogy én is így használom. Az én telefonom hotspot, amin meg fut a navi (R9 :) ), abban még sim sincs. Illetve a családtagjaim is wifin csatlakoznak (mert nekem van sok netem, amit nem használok el).

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz D@niel #4316 üzenetére

    én nyáron a befúvó lamellák elé teszem a telefont, és ott direktben kapja a klíma hideget, így nem melegszik akár töltöm akár nem.

    télen pedig a két lamella közé középre, így a fűtés sem éri.

    tölteni akkor töltöm ha szüksége van rá, indulás előtt ezt el lehet dönteni, vagy egy pisiszünet alkalmával rádugni az usb-t.

Új hozzászólás Aktív témák