Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    Sziasztok,

    Volt korábban is téma az NFC fizetés, most nekem lenne kérdésem:

    Téma volt egy beszélgetésben, hogy a telefonokkal lehet úgy is fizetni, bizonyos megkötésekkel (max. 15k, néhány alkalom, ha nincs még túl régen lezárva a képernyő), hogy a képernyő le van zárva, de fel van ébresztve.

    Ahogy olvastam, ez a 12-es droiddal jött google oldalról, mint kényelmi funkció.

    Én korábbról úgy emlékeztem, hogy lezárva nem működik a fizetés, most viszont teszteltem, és valóban működik lezárt telefonnál is, ami számomra nem megnyugtató, mert biztonsági problémának tartom.

    Stock droidon erre van megoldás, mert maga az NFC letiltható zárolt képernyő esetén (Settings > Connected devices > Connection preferences > NFC > Require device unlock for NFC) de a MIUI-ban erre nem találok lehetőséget (más telefonon próbáltam, ott tényleg van ilyen opció).

    Ismertek valami gyári EU romon alkalmazható beállítást, amivel el lehetne érni, hogy zárolt képernyőn ne működjön az NFC vagy ne lehessen fizetni? Én már több soron átnéztem a beállításokat, de nem találtam semmit.

Új hozzászólás Aktív témák