Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    "A nagy márkákhoz hasonlóan került az Asrockra is rengeteg fázisos, digitális feszültségkezelő rendszer,"

    Én ezt a borda levétele nélkül már nem merném kijelenteni ;]
    Mint a múltkori Asus P8Z68V teszt is, oda volt írva, hogy "Digi+" a fesszabok mellé, de a borda alatt analóg fázisok voltak... már-már vásárlók megtévesztése...

    "Legjobban akkor járunk, ha merevlemezek nélkül vesszük meg a kicsikét, mert akkor megússzuk 80 000 forintból."

    Micsoda? :Y Egy ilyen kétfiókos kis vacakért van pofájuk 80k-t elkérni? 25k egy Brazos mITX lap, s avval még netezni-filmezni is lehet; FreeNAS pedig ingyenes. Persze, tudom, avval és a házzal mókolni kell, de sokkal olcsóbban megvan, és többet tud; azt pedig, hogy azokról, akik ezt nem tudják megcsinálni, ilyen pofátlanul húzzák le a zsét, felháborítónak tartom.

    Tiborandras (3): szerintem is ez a jövő - olyan értelemben, hogy még ők sem tartanak ott. Igaz nem követem szorosan a fejleményeket, de úgy tudom, hogy a tévékben még mindig csak "alibi", vagy "evvel jól ráírhassuk, hogy netezős" szintű dolog, de valós helyzetben szinte használhatatlan.

    Azért el tudok képzelni más, tényleg hasznos felhasználási módot: jobb minőségű videómegosztó ill. online film-vetítő oldalakról filmek nézése gép nélkül; filmről infók vagy hasonló filmek keresése IMDB-n; vagy mondjuk egy-egy dolognak, pl. természetfilmek vagy tudományos ismeretterjesztők esetén, mélyebb utánajárás wikipédián vagy máshol. De persze a redtube sem rossz ötlet ;]

    Angel1981 (2), Sephi (12): szerintem is ez még kevés az üdvösséghez, 30k-s 5850-hez képest; a 65k-s ár pedig eleve vicc, mivel 5850 és 5870 között van teljesítményben.

    Naszvalo (6): kinek bug, kinek fícsör. A múltkori Z68-as tesztben is benne volt, hogy a fogyasztást a videók kivételével nem mérsékelte, miközben a teljesítmény - kis mértékben ugyan, de - még csökkent is. Én amúgy a Smart Response-on és a még nem működő tuningon kívül eleve nem látom értelmét a Z68-nak. Az előző generációban jobban megoldották a chipseteket: H55-ös az alap monitorkimenetes, P55-ös az alap tuningos/CF/SLIs; aztán ezen felül lehettek volna még a lapok, H57 ill. P57, mint a full-feature lap az extrákkal.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz naszvalo #28 üzenetére

    Biztos lesz / van olyan lapuk is, amelyen van monitorkimenet is.

    DNS_65: akkor ezt most jól megbeszélted :D
    Asztali oldalon ez sztem még egy ideig felesleges. Még nem tudják a videókártyát lekapcsolni, s addig az készenléti állapotban ugyanúgy fogyaszt tovább, mint enélkül a technika nélkül (ahogy a Z68 tesztben le is jött); s eközben, mivel az adatoknak a vidkariról az IGP-n keresztül jutnak a monitorra, teljesítmény-veszteség is van. Ez inkább notiknál érdekes, s ott már egy ideje van is.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák