Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz petipetya #41 üzenetére

    Szerintem nem. Abból gondolom, hogy a fentebb említett link már a 'feltöltött' változat (vagyis élő adásnál nincs még ilyen).

  • Joci10

    őstag

    A témához hozzászólva két gondolatot fejtek ki.

    - Jó lenne, ha az idősebbekre lehetne bármit 'rájuk tukmálni' (ahogy az adásban elhangzott: majd a családi képeket ezen mutogatni nekik); de a saját tapasztalatom az, hogy egy 'egyszerű' mobillal sem boldogulnak. Mindig nekem kell megnézni, hogy kitől volt nem fogadott hívás (pedig ki is írja, hogy 'megnéz', és csak arra kellene kattintani); illetve ha kicsit 'nyomogatják', akkor nekem kell kilépnem mindenféle belső rejtett menükből (pedig csak meg akarta keresni XY telefonszámát, de 'valószínűleg' (biztos!) rossz gombot nyomott). Sőt, tovább megyek: még a pénzt is nekem kell kivenni havonta az ATM-ekből, mert ők nem értenek ezekhez. Vagyis az ilyen indokokat -szerintem- nyugodtan el lehet felejteni. Ezek akkor lehetnének élők, ha majd nekünk (akik már kicsit jobban elboldogulunk az ilyen gépekkel) lesz(nek) unoká(i)nk; de addigra már több generációt lépnek a tévék is; vagyis szinte biztosan nem ilyenek lesznek (tehát fölösleges ilyen indokokkal most venni tévét). Arról nem beszélve, hogy akkor már lehet, hogy olyan cuccok lesznek, amikhez majd mi is úgy viszonyulunk, mint most a fenti példában említett szüleim. Ehhez egy másik példát említenék: egy ismerősöm kislánya (talán alig 2 éves, ha lehet) profibb szinten kezeli a tabletet (belép a lezárt gépbe, majd megkeresi a youtube-on a kedvenc meséit, és megnézi; mindezt pillanatok alatt), mint némely velem egykorú (40 körüli) felnőtt. Ők már ebbe nőnek bele; ez lesz számukra természetes; de nekünk még ehhez is tanulnunk kell.

    - Alapvetően a mindent mindenbe integráció nem egy rossz dolog. Például a telefonba rakott MP3 lejátszó+fényképező+rádió is ilyen (nekem is egy ilyenem van - de még nem okostelefon); viszont ha valaki nem csak egyszer-egyszer használja ezeket a pluszban hozzáadott dolgokat (vagy nem elégszik meg a minőségükkel), akkor nem a telefonját fogja erre használni (hanem vesz egy mp3-/mp4 lejátszót, vagy egy 'normális' fényképezőgépet). Ugyanígy van szerintem az ilyen tévébe integrált 'okosságokkal' is - és pont a 'lustaság' miatt. Mert értem én, hogy milyen jó az, hogy lehet rajta internetezni; de ha én netezni akarok, akkor nem fogom a tévét használni (billentyűzettel (és a számítógép-asztal mellett ülve) sokkal kényelmesebben, gyorsabban hozzáférek a keresett tartalmakhoz, mint a tévén keresztül - és ezt Pheke is említette, bár nem emelte ki, mint hátrányt). Lehet, hogy jók a sorozat-megnézős beépített lehetőségek; de ha az ember unja már a reklámokat, és emellett nem fog minden sorozat-részért fizetni (vagy ha több sorozat érdekli, akkor lassan egy internet-előfizetés árát otthagyni); akkor inkább leszedi netről a felvételt, és megnézi ingyen, reklámok nélkül. Lehet, hogy jó a Facebook integráció; de ha én felmegyek, és szétnézek, akkor ott nem fogom tudni egy ilyen integrált kis cuccal 'normálisan' végignézni az engem érdeklő dolgokat (mert többlapos böngészést fogok használni, amit tévén nem lehet - minden engem érdeklő hírt, képet új ablakba nyitom meg, és miután végignéztem a falamat, és kiválasztottam az engem érdeklő dolgokat, utána fogom csak azokat részletesen megnézni, azokhoz kommentelni, ...). Persze, ha az embernek csak egyszer-egyszer van szüksége az ilyen tévébe épített plusz funkciókra, akkor természetesen egyszerűbb lehet gyorsan azon keresztül elintézni; de aki többször használná ezeket, vagy részletesebben annak ezek a plusz funkciók csak felesleges sallangok, amik csak bonyolítják az 'egyszerű' tévé használhatóságát (a tényleg egyszerű menük helyett már a mindenféle kibővített menürendszerekre gondolva). Vagyis a 'casual' rétegnek az ilyen integrált dolgok tökéletesek; de aki valamilyen módon, valamelyik témában kicsit 'hardcore'-osabb, az akkor is meg fog maradni a különálló megoldásoknál (hiába van 'svájci-bicska', ha nem fogja tudni azt a 'felhasználói élményt' nyújtani minden esetben, mint egy minőségi kés; akkor a szakácsok nem fognak olyant venni - mégha olyan helyre is mennek, ahol a 'mobilasabb' megoldás kevesebb helyet használna (például kirándulás, ahová inkább a késkészletüket viszik, mint egy mindent egybe bicskát)).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák