Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz UnA #36 üzenetére

    "általában ott is a hihetetlen rossz minőségű cuccokat vásárolják, tömegével."

    :K

    Én tökre meglepődtem hogy a párizsi az nem valami kelet-európai sajátos húskészítmény, USA nyugati parton tetszőleges élelmiszerboltban ugyanúgy lehetett kapni. Ott sem volt jobb :D De ugyanúgy megvoltak a max. 60% körüli kérdéses eredetű hústartalmú szalámik is (vicces volt mikor rájöttünk hogy többnyire pepperoninak hívják, a pepperonis pizza náluk a szalámis). Nyilván nem viccből árulják ezeket ugyanúgy, valószínűleg ott is jócskán megvan az a réteg aki ezeket (v)eszi.

    Meg persze hiába a hamburger őshazája, mégis mindig tele volt minden meki, bk, wendy's stb. amikből amúgy minden sarkon van kettő.

    Miközben a legutolsó eldugott pakisztáni burgeresnél is mérföldekkel finomabb igazi hambit lehetett kapni (kipróbáltunk egy legutolsó eldugott pakisztáni burgerest, angolul is alig tudtak, de olyan finom burgert rittyentettek, amilyet addig még sose ettem).

    A műhús témához: én kipróbálnám. Nem hiszem hogy a növényi eredetű ételek fogyasztása a hús helyett sokat segítene. Szerintem a jövő az ételek mesterséges előállítása.

    Ma már mi az, amire azt mondhatjuk, hogy nem káros valamilyen szinten, és hogy nem tartalmaz mesterséges anyagokat? Mitől rosszabb ha az egész mesterséges?

    Persze egyetértek (#29) bambano hozzászólásával, mondják azt hogy tessék, válassz hogy húsos burgert vagy műhúsos zsömlét kérsz, ha nem azt mondják, hogy tessék, itt a burger, amiben amúgy kicseréltük a lényeget valami másra, akkor OK. Meg azzal is egyetértek, hogy bitpork és bbq pit boys FTW ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Apollyon #40 üzenetére

    "Attól, hogy nem tudod magad ellenőrizni a minőségét, nem látod, mi kerül bele, milyen körülmények között és milyen eljárással."

    Mert a kedvenc zöldségesednél tudod, hogy nem-e átcímkézett mongol földiepret kapsz a bio magyar táblával fémjelzett ládából, vagy a hentesnél nem 24 fokon szállított román import disznóhúst a magyar mangalica kupacból?

    Ha már szóba került pl. hogy a Burger Kingben milyen népszerűek ezek a műhúsburgerek az USA-ban, egy ilyen világméretű, profit- és hírnévorientált cégnek szerintem sokkal magasabb minőségbiztosítása van az alapanyagaira, mint a sarki Józsinak, ahonnan megveszem a nyers csirkecombot meg a krumplit, mert azt látom.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Cathfaern #51 üzenetére

    "Nem vagyok biztos az idézet alapján, hogy mire gondolsz, de ugye a cikkben szereplő műhús nem az a műhús amit állati sejtekből tenyésztettek ki, hanem gyakorlatilag egy kizárólag növényekből gyúrt pogácsa."

    A cikk negyede a teljesen mesterséges húsról szólt. Én ez utóbbiban hiszek igazán.

    Persze nyilván ha odamész az egyszeri magyar családhoz, akik (nem kívánt rész törlendő) parizeren, gumicukron, albán fagyin, kólán, tablettás boron, likőr jellegű szeszesitalon élnek évtizedek óta, ők biztos azt mondják majd, hogy "pfhejj, milyen már az hogy valamit összeraknak egy laborban, majd ipari méretekben elkezdik legyártani, és megpróbálják eladni emberi fogyasztásra, hát minket oszt' nem húznak be a csőbe4!!!4" ;]

    (#54) UnA "a kedvenc hentes / zöldséges az főleg helyben termelt dolgokat árul, és vagyok vele olyan viszonyban"

    Egyrészt: elhiszem, nyilván van akinek ez beválik.. De tippelnék egyet, hányan ilyen tudatosak, hogy hosszabb időn át utánajárnak, tesztelik, stb. hogy tényleg megbízható az adott kereskedő, mindegy hogy egy kerülettel arrábbi piacon székel.

    Meg amúgy a kedvenc hentes / zöldséges nyilván nem is érdekelt abban, hogy mindent IS eladjon :U Neadjisten úgy, hogy kiépít egy olyan viszonyt a vevők felé, hogy elhiggyék hogy ő csak bioorganikusmagyar terméket árul?

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Cathfaern #57 üzenetére

    "...a tudomány gyakorlatilag semmit sem tud az emberi táplálkozásról és az emésztő rendszer működéséről. Na jó, nyilván az túlzás, de nem tud eleget ahhoz, hogy a tápanyagbevitel 100%-a biztonságosan megoldható legyen mesterséges élelmiszerekből."

    A tudomány szerintem sokkal pontosabban tud nagyon sokmindent, mint az évtizedenként egymást váltó "szakemberek", akik megmondják, hogy mi most a jó étrend, és hogy ami eddig jó volt, azt miért kell tűzzel vassal irtani :)

    Amennyire sikerült átfutnom, hogyan/miből készülnek ezek: miben nincsenek ma adalékanyagok, színezékek, sűrítőanyagok, emulgeálószerek, stb.?

    Most ne álszenteskedjünk, hogy biztosan van aki annyira tudatos, hogy csak a saját termelésű biobúzáján neveli a csirkét, amit majd megeszik, hanem hogy a tömegeket hogyan lehetne "rosszabb nem lesz"-alapon ellátni (etetni) sokkal fenntarthatóbb módon.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz lezso6 #64 üzenetére

    "gyakorlatilag nincs tápértéke, nem szívódik fel."

    Ööööö. Jaj?

    Legfeljebb azt lehet mondani, hogy nyers állapotában a zöldségekből lassabban szívódik fel a szénhidrát (egy része), ami egyre gyorsabb folyamat lesz a feldolgozás módjától függően (reszelés, pürésítés, főzés stb.).

    Kivéve a saláta, abban tényleg nincs semmi, ami miatt egyáltalán érdemes lenne enni :D

    Akkor (nagyjából) OK a kijelentés ha kizárólag a nyers zöldségekre szorítkozunk. Hányan esznek feldolgozatlan, nyers zöldségekkel mindig, mindent? Esztek nyersen babot, krumplit, sütőtököt...? :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák