Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Capritain 2

    csendes tag

    válasz mzso #15 üzenetére

    Egy tanulmány készült megmagyarázandó a 20 kHz feletti hangok létjogosultságára, amiben kifejtették, hogy az ember rendelkezik egy ún. "bőrhallással" is. Ez így első blikkre hülyeségnek tűnik, de a hangfrekvenciák rezgését bizony a bőr is érzékeli - ha a tudatunk nem is. Amikor koncertteremben hallgatunk egy művet, ott a hangszerek által kiadott teljes frekvenciasávval találkozunk, nem 20-20 vágva, így logikusnak tűnik a feltételezés, hogy ezeket a hiányzó frekiket pótolják a különleges csipogókkal - egy HANGFALBA építve, hogy az élmény minél élethűbb legyen. Na de egy ilyen mütyűr... Meg ez az 5 Hz-től, pár milliméteren sugározva. Ha így van, isten bizony kib*szom az ablakon a Sennheiser HD580-asomat.

    Szóval 5-40.000, ha értelme is lenne, mit sem ér a babarózsaszínre színezett hangjával, ugyebár.

    Köszönöm a megerősítést. Marketingbaromság az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • Capritain 2

    csendes tag

    válasz mzso #19 üzenetére

    Nekem úgy tűnik, hogy most direkt kiforgatod a szavaimat. Azért írtam, hogy "úgynevezett". Teljesen tisztában vagyok (és szerintem az emberiség elég nagy százaléka - nem csak te) az alapvető biológiával, így azzal is, hogy a bőrnek nincs hallóközpontja. A "bőrhallás" szót is idézőjelbe tettem. A bőrön TUDAT ALATT (!!!) érzékel(he)t(ő) rezgések is csak KIEGÉSZíTIK az élményt, teljesebbé téve azt.

    Kérlek, ne kötözködj.

    link

    link

    Ezek elvégzett tanulmányok. Igen, hallóközpont nélkül. REZGÉSen és HANGNYOMÁSon alapszik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák