Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    A leírást olvasva folyton az a gondolat keringett a fejemben, hogy:

    IGEN, EZ A MAGYAR ÉPÍTŐIPAR!

    Mi is a párommal új építésűben lakunk, ez annyira friss, hogy alig pár éve adták csak át (mi 2,5 éve lakunk itt és mi voltunk a lakás első lakói). Állandóan gondok vannak, innen is minden szart kispóroltak (volt szép meglepetés amikor a zuhanykabinból kifolyó víz eláztatta a környező falakat, mert az idióták nem raktak vízzáró réteget).

    Földszinti lakás. A kinti esővíz elvezetés olyan hatékony, hogy a lakásokba folyik vissza. Az udvar felőli oldalon a falak elkezdtek ázni és ledobálják az alsó szegélyléceket.

    Párásodás persze itt is a maximumon. Szellőztetünk, páramentesítünk, de teljesen kiiktatni nem tudjuk. Mondjuk légáramlás a Duna közelsége miatt szinte mindig van valamennyi, de csak nyáron jó, hogy 24/7 tudunk szellőztetni. Télen viszont rémálom, minden kicsi hőveszteség fájdalmas a pénztárcának, mert a fűtésrendszer még mindig nincs beszabályozva, elképesztően rossz hatásfokkal működik.

    Folyton megy a harc a közös képviselet - biztosító - építő között, hogy most éppen mi a garanciális, mi tartozik a biztosítóra, stb. De garanciális javításból eddig semmi nem lett elvégezve, lelépett a cég az átadás után, azóta elérhetetlen.

    Szóval:

    IGEN, EZ A MAGYAR ÉPÍTŐIPAR!

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz User64476 #23 üzenetére

    Nekünk nem csak csempét kell veretni, de a falban futó réz csöveket is cserélni, mert el fognak rohadni és ha lyukadnak, az még durvább ázást csinál.

    De pár napja cseréltem a redőnyben gurtnit, találtam hozzá fasza videós tutorialt is. Úgy kezdődik vedd le a belső burkolatot. Én meg csak néztem, hogy milyen burkolatot, olyanunk nincs... :)

    Olyan apróságokon meg már nem akadok fent, hogy a négyből csak egy csaptelepen sikerült megfelelően bekötni a hideg-meleg csöveket, vagy a WC-ben már eleve zörgő csapágyas elszívó ventilátor lett felrakva. Meg még azon sem, hogy a konyhai szagelszívó felszerelésénél valami idiótának sikerült a lámpa takaró burájának mind a négy csavarját teljesen elnyírnia, hogy fúrhassam fel őket az első fénycső cserénél. Ezek már csak apróságok. Ahogy az is, hogy egyszer a fürdőszoba ajtófélfa a kezemben maradt. Aztán megnéztem az összes többit és enyhe rángatásra mindegyik leesett... :)

    A magyar építőipar...

    (#22) Dany007: A közös képviselőtől ne várj hasznos tanácsokat problémákra. Mi egyszer fűtéssel kapcsolatos kérdést tettünk fel, amire csak annyit nyögött vissza, hogy ő nem házmester. Mondjuk igaza is van, neki nem ez a dolga. Az árajánlatok bekérése már viszont igen, meg bizonyos időközönként lakógyűlést összehívni és megkérdezni a lakókat, hogy milyen napirendi pontok legyenek felvetve.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz D1Rect #28 üzenetére

    Bár más az összeg, de néhány napja elszakadt a redőnygurtni (persze, mert falon átvezetett cső egyszerűen megeszi az anyagot, de rendbe raktam). Sosem cseréltem ilyet, gondoltam időm sincs most rá, kihívok egy szerelőt. Már rögtön magyarázta, hogy ha csak a gurtnit kell cserélni az 6000 Ft, de erősen javasolt az automatát is, mert a mindig tönkremegy ilyenkor, az még 7000 Ft. Ha szerencsém van, mást nem kell cserélni (de gondolom kitalálta volna, hogy igen).

    Megegyeztünk az időpontban, munka után átjön. Én az irodában még azért ránéztem a témára. Redőnygurtni 150 Ft/m (ebből kell nagyjából 5 méter, mert ajtóablakról van szó), egy új automata (ha kell) 3000 Ft. Kicseréléshez voltak videók is. Felhívtam újra és lemondtam.

    Teljesen egyszerű műveletről van szó. Az automatában csak a rugót kellett újra felhúzni, amúgy semmi baja, kicseréltem a gurtnit kb fél óra alatt és az egész megállt 750 Ft anyagköltségben.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dany007 #35 üzenetére

    Azt elhiszem, hogy elvárnátok a közös képviselőtől, de nekik nem feladatuk a gondnoki teendőket ellátni. Az egyetlen amit el lehet tőle várni, hogy ha lakáson belüli műszaki problémád van, akkor szerez neked egy szakembert, aki tud vele foglalkozni.

    Persze tudom, hogy vannak tutyimutyi barmok, akik csak annyit tesznek meg, hogy havonta egyszer leülnek a webbank elé, hogy 10 perc alatt elintézzék a pénzügyeket és ezért felmarkolják a fizetésüket, de akkor le kell őket váltani.

    Mi 2,5 év alatt a harmadik képviseletet fogyasztjuk, de ők végre normálisnak tűnnek.

    (#36) sto1911: Biztosan lehet annyiért is. Én az OBI árait néztem, mert itt vannak két saroknyira. Automata volt, de méretben megfelelő gurtni már nem, azért lejártam a lábam a húsvét előtti utolsó nyitvatartási napon, de meglett. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Studi #71 üzenetére

    Nálunk is a téli teregetés a problémás. A konyhai elszívó jól teszi a dolgát, fürdőszobába most kerül majd egy ablakba vágott ventilátor. Nyáron kirakjuk a ruhákat száradni a teraszra, így tavasztól őszig nincs probléma a párával.

    Nekünk is ilyen gép kellene, de egy albérletre nem költenék ennyit (a tulajdonos biztosan nem veszi meg), főleg mivel már tervezés alatt van a sajátba átköltözés.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz caprine #78 üzenetére

    Ha csak ezen múlik a műanyag nyílászárókon is szokott lenni általában egy résnyire nyitható szellőztető állás. Nem bukóra nyitás, hanem éppen egy kicsi résen át cserélődik valamilyen mértékben a levegő. Túl sok párával nem tud megbirkózni, de nem gondolom, hogy a fa ablakok ennél jobban lélegeznének.

Új hozzászólás Aktív témák