Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz narumon #37 üzenetére

    A 4K videó nem csak amiatt jó, mert faszán lekonvertálható FHD-re (erre egyébként az ARRI kameráknál széles körben használt 2.5K sokkal optimálisabb), hanem mert attól, hogy MA nincs 4K megjelenítőd az még nem jelenti, hogy 2-3 év múlva sem lesz.

    Amikor én váltottam Full HD-ra, akkor szar volt ránézni a DV-re felvett SD anyagokra és örültem volna, ha nem csak akkor váltok HD videózásra mikor már megjelenítőm is van hozzá. Kezdők baklövése...

    Szerintem nem csak én vagyok úgy vele, hogy a felvett anyagot nem csak azért csináljuk, hogy vágás után egyszer megnézzük, aztán soha többé ne vegyük elő.

    [ Szerkesztve ]

  • #22145024

    törölt tag

    válasz narumon #37 üzenetére

    4K:
    ebben azért egy kicsit sántít, hogy az a 2-3 év, mire széleskörben alkalmazva lesz a fogyasztóknál is ez a formátum, addigra már kb 2 generációval le lesz maradva ez a kamera. (most attól tekintsünk el, hogy a GH4 célközönségét tekintve jellemzően még a GH2 sem idejétmúlt). És itt most felételezem, hogy ez valóban 2-3 év és nem inkább 5+...
    Szóval miért fektessek 4k-ba? Ez ma nekem egy kicsit olyan, mint amit pl. az AMD csinál soxor, hogy megveteti az űberfájin fícsöröket hegy pénzért a júzerekkel, de mire azokat érdemben kihasználnák a szoftverek, addigra már épp avultnak számít.
    De ne érts félre, nem vitatom, hogy klassz dolog a 4K; nagyon jó az utólagos slidert/dolly is, csak engem, mint amatőrt ez nem hoz lázba. De ha a tömörítés/szenzor miatt eleve többet lehet kihozni a nyers formátumból az viszont annál inkább; mert ugye a legtöbb esetben nem tudom bevilágítani a helyszínt, vagy pont a megfelelő időben ott tartózkodni.
    A másik, ami "zavar" a home-4K-ban az a nyersanyag mérete. És itt nem csak TeraByte-okról beszélünk, hanem a feldolgozáshoz szükséges plusz RAM/Proci, stb erőforrásokról. Már a 16mp-es APS-C RAW fájlokhoz is kevés a sima HDD plusz egy i3 kombó Lightroom alatt, akkor mire számítson az ember egy 4K-s adatfolyamnál :D
    Na, csak arra akartam kilyukadni, hogy jelenleg (és szigorúan jelenleg) nekem több hátrányt adna a 4k, mint amit hoz(hat)

Új hozzászólás Aktív témák