Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • narumon

    őstag

    Több kérdésre is válaszolva. Azért abban igaza van már korábban írt forumtársunknak, hogy a Canon képességeit dőreség natívan vizsgálni amikor létezik rá egy csodaszoftver a ML (Magic Lantern). Kis túlzással én úgy fogalmaznék, hogy aki Canon gépet ML nélkül használ videózásra az meggájdult. És akkor ott is tartunk, hogy minőség. ML-el felvértezve egy Canon 5D Mark III RAW videót nyom ki magából mégpedig tűélesen, aztán ugye ott a FF szenzor aminek a különbségét lehet trükkökkel csökkenteni, de azért a méret meghatározó. Ennek ellenére a mostani hírek szerint ez a Pana jóval olcsóbb lesz mint az 5dM3 és ebből a szempontól kell vizsgálni a dolgokat.

    4K: Valaki írta fentebb, hogy ezt nem nagyon használná mert úgysincs megjelenítője hozzá. Én meg azt mondom, hogy ez benne a fő lényeg, a hab a tortán, a csúcs. Ebben KELL felvenni bármit is veszel fel, és majd a post process során lekonvertálni FullHD-ba. Ez garantáltan jobb minőség mint az élőben FullHD-ba rögzített műsor és ne felejtsük el, hogy ezzel a módszerrel kapunk még egy postban alkalmazható slidert/dollyt kinek mi tetszik, azaz a 4K képet a fullhd-ban dolgozva mozgatni tudjuk tökéletesen a képet még akkor is ha eredetileg állványos "állóképet" rögzítettünk. Ez a fajta rugalmasság szerintem óriási haszon!

    https://www.facebook.com/Naruvideo

Új hozzászólás Aktív témák