Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz dabadab #31 üzenetére

    Hi,

    Kösz a részletes válaszokat.

    Tegyük fel, hogy mindez igaz, és a fekete csíkok benne vannak az eredeti anyagban. (Mivel nincs most a kezemben videószerkesztő program, a fentieket megcáfolni sem tudom.)
    Miért van az, hogy mégis ezen a 21:9 TV-n lesz teljes képernyő? Levágja szoftveresen és átméretezi? Ez tűnik kevésbé valószínűnek. Egyébként ezt megtehetnék a mostani TV-k is szoftveresen (mivel elég sokakat zavar a 2 fekete csík, csak jobbra-balra kellene levágni egy kicsit), mégsincs ilyen opció.

    Egyébként nem nézek sorozatokat. Mire hazaérek a munkából, lefürdetem és lefektetem a lurkót, nincs rá kedvem. Egy jó kis horror vagy metál, na az kilazít :-)
    A 4:3 tényleg hülyén nézhet ki, viszont a mostani Philips TV-men is van egy superzoom funkció, ami alul-felül lehagy valamennyit, és így aránylag normális képméretet lát az ember a 4:3-ból a szélesvásznún. Logo kevéssé érdekes...

    Személy szerint egyébként a DVD képminőségtől egyáltalán nem voltam soha elájulva. Volt SVHS magnóm, és soha nem éreztem, hogy valami áttörést jelenetett volna ahhoz képest (különösen a tömörítés miatt), sajnos kevés volt a natív anyag rá.
    Eleinte emiatt is bosszantott a Blue-Ray első generációja, hogy a gyökér MPEG2-vel csinálták meg, szerencsére később korigáltak, és lett AVC, H264.
    Véleményem szerint az egész Blue-Ray részben felesleges volt, túl kicsi a fejlődés, egy Dual Layer DVD 9.6GB kapacitása egy jó MPEG4 (vagy ma H264) tömörítéssel pont elegendő lett volna jó minőségű filmek eltárolásához (kb 140 perc 1080P ráférne). (pl. a kínaiak ez nyomták a saját szabványukkal). Ha belegondolsz, mennyi idő és energia (főképp pénz!) ment a Blue-Ray kifejlesztésébe és marketinjébe, miközben már ott volt az MPEG4 tömörítés a kezükben...

    UI: nálam egy JVC felhallgatóban merül ez ki. a 4:3 monitor meg nálam is preferált, ez most egy 190B5 19" (természetsen ez is Philips :DDD )

Új hozzászólás Aktív témák