Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    Vagyis ez azt jelenti, hogy maximum 720p-t képes megjeleníteni, merthogy a 1080i/1080p csak a HDMI-n át megy keresztül, a Progscan kimeneten nem.
    Könyörgöm, mi a péknek támogatja a HD anyagok lejátszását, ha rögtön lekonvertálja azt 720p-re??? Tudom, szebb mint az 576 soros DVD, de azért nem egetrengető a különbség.

    Ráadásul minden konverzió torzit, és utána ezt a 720P analóg megkapott képet a FullHD-s TV átméretezi 1080-ra... komoly...

    Igazából ennyit még a TV-m is majdnem tud, Philips 32PFL9604, HD AVI lejátszás USB bemenetről, (MPEG1, MPEG2, MPEG4, AVI, H.264/MPEG-4 AVC, WMV9/VC1 ). Mondjuk az MKV-t át kell nevezni AVI-nak és csak level4.1-ig támogat. De azért mégiscsak egy TV, ahol ez bónusz, és nem a fő funkció...

    [32PFL9604 speckók]

  • MMSZoli

    tag

    válasz evone #22 üzenetére

    2009 harmadik negyedévében a HDMI hiánya egy HD lejátszónál(!) már alapból bukás. Minden TV HDMI-vel van, a Progressziv Scan bemenetet meg csak a középkategiás és afelettire TV-re rakják rá.

  • MMSZoli

    tag

    válasz dabadab #18 üzenetére

    OK, legyen, bár azért egy interlace nem olyan mint egy Progressive.

    Akkor maradjunk abban: a 1080p JELENLEG nem megy át Componensen, ha HD anyagot akarsz lejátszani.
    [1080p-t nem támogatott a ]

    Utánaolvasva: a Samsung TV-t nemhivatalosan tudják fogadni a 1080p-t componensen, de HD videót azokon sem tudsz megtekinteni, csak játékot játszani (mondjuk már az is valami, de a WD TV-t ugye ez a lehetőség nem érinti).

    Személy szerint semmi bajom azzal, ha valaki analóg kábelt használ (hozzáteszem, és technikai okoból mindig is a SCART-ot preferáltam a teljesen szétválasztott R-G-B jelek miatt, mig a Componens jel egyik szálán még egy szinkronjel is megy, ami kicsit bezavar, de mindegy, ez másik téma). Pl. képátméretezés szempontjából sokkal rugalmasabban kezelik a TV-k, mint a HDMI-t.
    Csakhogy itt egy HD lejátszóról van szó, ami hiába tudja a HD anyagokat dekódolni, max egy 3:2 Pulldown-on átesett, 1080i interlace képet tud kiadni magából (az pedig gyakran egy kicsit idegesítöen beszaggat). Szerintem nem gondolták át eléggé.
    Várjuk meg az utódot. Bár ahogy a TV-k fejlődnek, hamarosan nem lesz rá szükség...

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    válasz Lars #17 üzenetére

    Az a baj, ha nem natívban nyomod a témát, akkor a TV-d átméretez a kijelző valódi felbontásához (ezt mindenki ismeri, ha az LCD monitoron nem natívban nézed az XP/Vistát, akkor homályos a kép).
    A TV-be beépített elektronika (erőssége, memória-sávszélessgée, képjavító rutinjai) szabja meg, hogy mennyire lesz jó a nézett képed, NEM pedig a forrás.
    A jelenlegi LCD panelméretek függölegesen a 768 és 1080 felbontások, a Plazmák tipikusan 480 és 720 sorosak voltak, újabban már ott is van 1080.
    Vagyis hiába 720P-as a kiadott képed, a TV fogadja, és ÁTMÉRETEZI (nyújtja). Vagyis torzítja, nem az eredeti jelet látod.

    Ebből a szempontból az egyetlen üdvözítő megoldás a 1080P. 1080 soros felbontású cuccot kirakod az 1080P-t támogató HDMI-re, és azt egy FullHD (1080 soros fizikai képfelbontású) TV-n megnézed.
    Ebben az esetben MAJDNEM pontosan azt látod, ami az MKV-ban / Blue-Ray-en van.

    Még mindig van egy problémó: a legelső átalakítás a 16:9 (1.777 : 1 !) képarányra történik a lejátszó részéről. Holott a filmek jó része anamorph (2:35:1, 2.33 :1 ) képarányú, különösen a Blue-Rayek és azok Rip-jei.
    Vagyis ha nincs natív Cinema lejátszód és Cinematic 21:9 TV-d, akkor MINDENKÉPP torzított/átméretezett mozit látsz. a 21:9 a szabvány a mozikban a 70-es évek óta...
    Arról ne is beszéljünk, hogy a 720 soros felbontásodból kb 120 sor 2 db fekete csíkban merül ki...a 1080-at inkább ki sem számolom...

    Jelenleg erre EGYETLEN üdvözítő megoldás van, ez pedig a Philips 56PFL9964 + 21:9 kompatibilis Blue-Ray lejátszó. Pontosan azt látod, amit a rendező akart láttatni.
    [Philips 21:9 TV EISA díj]

    És egy látványos demóanyag, mit is jelent mindez a gyakorlatban, érdemes megnézni (gyors ADSL előnyben):
    [21:9 demo Carousel]

    És nem utolsósorban Magyarországon gyártják...

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    válasz dabadab #28 üzenetére

    Dabadab Nagyúr!

    Kb. mióta vannak LCD TV-k, van ilyenem, de az első generációkkal egyáltalán nem voltam megelégedve, úgyhogy mindig visszatértem a 29"-os CRT-mhez, mivel az egy nagyon finom darab volt. 4 éve van fixen LCD-m, mióta találtam egy olyat, ami képben és színben is nyújtotta az elvárásokat, volt USB-je és VGA bemenete. Elhiheted, hogy láttam azalatt a 4 év alatt pár filmet, ráadásul úgy, hogy üzeli kapcsolatom van egy kölcsönzővel. Pontosan emiatt bosszant ennyire a formátumok közötti különbség. Egyszerüen egy idiótaság, az erőforrások pazarlása (majd lejjebb kifejtem)

    Az alul-felül fekete csík a natív felbontásodból megy el. Ha 1080 (HD) anyagod van, pl Blue-ray film és 1080 soros a TV-d kijelzője, akkor a két csík kb 200 sornyi felbontást elvesz MÉG a lejátszónál (ezt le is írtam).
    Ha az eredeti HD anyag a lemezen 1080 soros, és mégis lesz 200 sornyi fekete csíkod alul-felül, akkor mégicsak kell átméretezés hogy az 1080 soros képtartalom beleférjen a kb 880 sorba? Ebben az esetben EGYSZER törénik meg, a lejátszó végzi el.
    DE ha már 720P-s az anyagod/forrásod, akkor az 1080 soros natív felbontású TV-d át kell, hogy méretezze még egyszer (azok után, hogy alejátszó megcsinálta a fenti trükköt). Vagyis ebben az esetben az átméretezés KÉTSZER történik meg.
    Lehet, hogy Te nem veszed észre, de ha logikusan végiggondolod, akkor már ITT torzul a jeled.
    Szerinted melyik a jobb: ha átméretezik a jeledet, vagy ha 1-1-ben kirakják a kijelződre, pixelre megegyezően? (Ez csak költői kérdés volt).

    A fekete csikkal a 16:9-nél kapcsolatban igazad van, viszont felteszem a kérdést: mire vesz valaki egy ekkora TV-t full HD felbontással (és értem ezalatt már az elérhető árú 42" LCD-ket is)? RTLKlub Győzike nézésére? Ugyan már... 16:9 műsorok? hol? Egyébként meg biztosan át tudja méretezni. (majd ha lesz rá 1 millám, megmondom, hogyan viselkedik)
    Ha pedig a DVD-n és Blue-Ray-en elérhető filmekről beszélünk, az én filmeim kb. 70% anamorph 2:35:1. Pont passzentos.

    Ha valaki komolyan veszi a házimozi élményt, akkor vesz egy komoly DVD-t vagy Blue-Ray lejátszót, és egy FullHD TV-t. Bizonyára rettentően örül a 200 sornyi fekete csíknak... Elég sok fórum-hozzászólást láttam már, ahol értetlenkedtek a népek, hogy vett DVD lejátszót, szélesvásznú a film, HDMI a csatlakozó, Full HD a TV, és mégis ott a csík... Ja, némi szabványbeli eltérés az ok. Ott virít a drágán vásárolt kijelződ 20%-a feketén (alul 10, felül10) kihasználatlanul... Oszd vissza a készüléked árára ezt a 20%-ot, a kijelző kb a 60-70%-a az árnak, a TV-d árának 15%-ról beszélünk.
    Azt, hogy a 42"-od onnantól kezdve csak kb 38", nem is taglalom. Ha meg széthúzod a képet (ha egyáltalán engedi a TV-d HDMI-ről), akkor meg ocsmányul néz ki...

    Lehet, hogy csak nekem tetszik ennyire a koncepció, mégis logikusan adódik, hogy ha ki lehet tenni valamit natív felbontásban, átméretezés nélkül, akkor az sokkal jobb, mint az átméretezés. (a kétszeri átméretezésnél meg sokkal jobb)
    Most azt mondod, hogy baromság, de 2 év múlva már minden gyártó kijön a képformátummal, és akkor már majd azt nézed, hogy mennyiért kapod meg a kedvenc márkádét (gondolom a Philips nem a kedvenced, és most savanyú a szőlő? :K )

    Elég sok japán-márkahű emberrel találkoztam már, mondjuk európai emberként nem értem, hogyan veszi be a gyomruk, hogy ennyire lekicsinylik a saját földrészük eredményeit? Igen, volt egy időszak, mikor a japán cuccoknak sokkal jobb volt a minősége (autó, TV, stb), de ma már a Merci és a BMW is jobb minőségi mutatókkal rendelkezik, és nézz rá pl. a DVD-írós fórumra, ahol a Pana DVD-írók hullanak mint a legyek ugyanazon szériahibáktól... Tán azért, mert azok a japán cuccok már kínában gyártódnak...
    Időnként érdemes a korábban fejekbe vert axiómákat felülírni a jelenlegi tényekkel és elismerni az európai fejlesztők eredményeit is. Különben tényleg nem marad itt semmi, csak a krumplitermesztés...

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    válasz dabadab #31 üzenetére

    Hi,

    Kösz a részletes válaszokat.

    Tegyük fel, hogy mindez igaz, és a fekete csíkok benne vannak az eredeti anyagban. (Mivel nincs most a kezemben videószerkesztő program, a fentieket megcáfolni sem tudom.)
    Miért van az, hogy mégis ezen a 21:9 TV-n lesz teljes képernyő? Levágja szoftveresen és átméretezi? Ez tűnik kevésbé valószínűnek. Egyébként ezt megtehetnék a mostani TV-k is szoftveresen (mivel elég sokakat zavar a 2 fekete csík, csak jobbra-balra kellene levágni egy kicsit), mégsincs ilyen opció.

    Egyébként nem nézek sorozatokat. Mire hazaérek a munkából, lefürdetem és lefektetem a lurkót, nincs rá kedvem. Egy jó kis horror vagy metál, na az kilazít :-)
    A 4:3 tényleg hülyén nézhet ki, viszont a mostani Philips TV-men is van egy superzoom funkció, ami alul-felül lehagy valamennyit, és így aránylag normális képméretet lát az ember a 4:3-ból a szélesvásznún. Logo kevéssé érdekes...

    Személy szerint egyébként a DVD képminőségtől egyáltalán nem voltam soha elájulva. Volt SVHS magnóm, és soha nem éreztem, hogy valami áttörést jelenetett volna ahhoz képest (különösen a tömörítés miatt), sajnos kevés volt a natív anyag rá.
    Eleinte emiatt is bosszantott a Blue-Ray első generációja, hogy a gyökér MPEG2-vel csinálták meg, szerencsére később korigáltak, és lett AVC, H264.
    Véleményem szerint az egész Blue-Ray részben felesleges volt, túl kicsi a fejlődés, egy Dual Layer DVD 9.6GB kapacitása egy jó MPEG4 (vagy ma H264) tömörítéssel pont elegendő lett volna jó minőségű filmek eltárolásához (kb 140 perc 1080P ráférne). (pl. a kínaiak ez nyomták a saját szabványukkal). Ha belegondolsz, mennyi idő és energia (főképp pénz!) ment a Blue-Ray kifejlesztésébe és marketinjébe, miközben már ott volt az MPEG4 tömörítés a kezükben...

    UI: nálam egy JVC felhallgatóban merül ez ki. a 4:3 monitor meg nálam is preferált, ez most egy 190B5 19" (természetsen ez is Philips :DDD )

  • MMSZoli

    tag

    válasz evone #26 üzenetére

    Ha nem is vennél ilyet, akkor mi a péknek olvasod ezt, és koptatod a billentyűzeted? :F

    Én pl gondolkodom egy hasonlón, mivel:
    - A TV-m nem támogatja az AVI feliratokat, így angolul kell végignéznia filmet, ami nekem nem annyira nagy gond (bár sokat azért vissza kell tekernem), de a nejemmel nem tudok közösen megnézni egy HD filmet.
    - A DVD lejátszóm ugye nem támogatja a HD anyagokat, hiába van 1080P upscale, annyi mint halottnak a csók (kis túlzással csak a pixelek lesznek 4x akkorák)
    -Marad a Blue-Ray lejátszó, de azok meg rendre limitáltak. Nem tudják ezt vagy azt a formátumot, stb. Nem vettem, mert nem találtam meg az ideálisat.

    Emiatt lenne ideális egy ilyen WD médialejátszó a DVD lejátszó mellé, de az előző generáció nem tetszett annyira. ha ezen lenne HDMI, valszeg megvenném. Az egyik hozzászólás pedig tisztázta, hogy érdemes várnom...
    Úgyhogy én azért olvasom és olvasgatom, mert potenciális vásárló vagyok.

  • MMSZoli

    tag

    válasz evone #37 üzenetére

    Hi Evone,
    visszakérdezek: Neked miért fáj, ha valaki kifejezi a csalódottságát, hogy egy majdnem tökéletes terméket elszúrnak?
    Nem vettél és nem is vennél ilyet. Akkor? :F

Új hozzászólás Aktív témák