Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BRinyo

    aktív tag

    válasz Fiery #30 üzenetére

    Tudnál most írni olyan alkalmazást, ami indokolttá teszi a dual ddr3-1600-nál komolyabb memóriavezérlőt? Pl ahol van 10-15% előny a 3csatornással a 2höz képest...
    Mondjuk egy 8magos 3GHz-es procinak kevés lenne a 25,6GB/s átviteli képesség?
    (kb ilyen prociknál látom értelmét majd a nem dual-os memóriavezérlőknek...)

    A foglalatváltási mizériát meg úgy értem, hogy kib... jó volt, amikor 2004 végén vettem egy i875PBZ intel lapot - 3év garival. Majd 2006 elején, mikor meghibásodott, cserébe kaptam egy lga775ös p4 lapot, amibe meg nem tehettem be a 478as procit. Vagy pl megvettem az asus felsőkategóriás lapom, Pentium D-vel. Majd év végén, mikor megvettem az E6600 procim, cserélhettem a lapom az eggyel butább 945ös lapra. Ugye milyen kedves?
    Most inkább veszek phenom2-t, mert olcsó még a ddr2-1066 memória is (4x2GB kb 30e) és tudom, hogy 2év múlva úgyis más lesz a felállás a piacon, akkor kukázhatok mindent.
    Mivel kb édesmindegy, hogy 70ezerért veszek procit a mostani lapomba vagy veszek 70ezerért egy 920as phenom 2-t zsír újan, lappal. Sőt, így még jobban is jár(hat)ok, ha ezt a táblázatot nézem.

Új hozzászólás Aktív témák