Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Fiery #136 üzenetére

    Ezt sajnos többszörösen buktad, ugyanis:
    1. Maga a HyperTransport Consortium is számos helyen busznak nevezi, lásd pl.:
    "The M1687 introduces the HyperTransport™ bus, a next generation link bus that can reach up to 6.4GB/sec to K8 CPU side and up to 1.6GB/sec to our south bridge side in bandwidth."
    De elég lett volna csak azt a wikis lapot jobban megnézned:
    "HyperTransport can also be used as a bus in routers and switches."
    2. Nem attól függ, hogy valami busz vagy "link", hogy hányan csatlakozhatnak rá:
    a. Pl. a PCI-Express is busz, holott (a sima PCI-vel ellentétben) 1-1 lane-ra egytlen eszköz csatlakozhat (de 1-1 eszköz több lane-t használhat).
    b. A HT-n küldött adatcsomat nem csak a vonal következő állomásának szólhat, hanem azon keresztül haladva valamelyik következőnek.

    "Es szerinted melyik a korrektebb megoldas? Odarakni 2 slotot, amiben biztos, hogy mukodik minden, vagy odarakni egy csomo slotot, es vagy megy, vagy nem?"

    Ha rendesen letesztelik a beszerezhető modulokat, és erről listát készítenek, akkor semmi gond, és a user érdekeit szolgálja.

    "De ahogy irtam is, nekem pl. 2 memoria modullal sem ment az Athlon 64 stabilan, holott a manual semmilyen limitaciot nem emlit ezzel kapcsolatban."

    Mint már jeleztem, elfelejtetted megnézni a Supported/Recommended Memory/Module Listet... Intel lapoknál is fellelhető, azok sem feltétlenül működnek akármivel.

    "Az AMD-nel meg minek informalodjak, en a memoriat az alaplapba dugom, nem a prociba...

    IMC mond valamit...? Itt van az AMD listája: [link]
    De nem kell kétségbe esned, az alaplapgyártók maguk is vezetnek ilyen listákat a lapjaikhoz. Itt van egy, csak úgy példának: [link]

    "Ha van korlatozas, az alaplap manualja irja le."

    Ez általában nem a manualban van, hiszen folyamatosan bővítik, és nem adhatnak ki annyiféle manual verziót.

    Hozzáteszem, nekem nem volt ilyesmivel sosem problémám.

    "Es furcsamod mindenkinel segit, ha a memoriat 800-ra korlatozzak a BIOS Setup-ban.

    Vagy ha feljebb emelik a feszültséget ugyanott, mint ahogy ez a memória leírásában is szerepel.

    "Inkabb kossek meg az ember kezet, akkor kevesbe tud aknara futni..."

    Hát, úgy tűnik, kicsit más az életfilozófiánk... Nem való neked az AMD, az már kiderült mindenesetre.

Új hozzászólás Aktív témák