Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz didyman #103 üzenetére

    Ellenben ha a táp oldaláról nézzük a történetet, neki egyáltalán nem olyan hűdefrankó az, hogy a házban keletkező hőmennyiség 80%-ban rajta áramlik keresztül. Az ATX szabvány emiatt van elbaszarintva.

    Na ja, csak amikor 95-ben napvilagot latott az ATX 1.0, az akkori CPUkra kisebb borda volt, mint amit most egy atlagos VGAra szerelnek...
    VGA chipeken meg meg borda sem volt.

    Intel probalkozott a modernebb nagyobb fogyasztasu gepekhez korszerubb rendszert tervezni, ez lett a BTX, de az ipar olyan szinten raallt az ATX-re, hogy egy-ket fecsket kiveve senki sem gyartott BTX alaplapot/hazat, aztan szep lassan el is halt a formatum.

    Most nezem, mar Intel sem gyart BTX alaplapot...
    Utoljara a G965-re meg a Q965-re terveztek alaplapot, azota kijott 2 chipset generacio...
    (C i7-eseket nem is szamolva)

    Pedig pont most gondolkoztam rajta, hogy fejleszteni kene az irodai Dell C521-emet, mert elegem van a Sempron 3000+-bol, de abba mBTX lap valo...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • Metalfan

    senior tag

    válasz didyman #103 üzenetére

    Amikor kifejlesztették az ATX szabványt, akkor azt hiszem nem kellett 100 Wattnyi hőt produkáló "kazánokat" is figyelembe vegyenek, tehát ebből a szempontból érthető a szabványos kialakítás. Csak utána szaladt el a ló a gyártókkal, akik egyre jobban melegedő chipeket terveztek. De lényegében igaz az, amit írtál.
    Biztos akadnak nagyobb légszállítású 60-as ventilátorok is, de amikkel én találkoztam, azokról ez nem mondható el. Na mind1, te biztos jobban értesz ehhez, úgyhogy nem vitatkozok ;)

Új hozzászólás Aktív témák