Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Chaser #87 üzenetére

    OCZ az FSP-tol veszi a tapjait.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz marcias #94 üzenetére

    Szívesen olvasnék arról is így 2008 végén, hogy terveznek-e netán ATX méretűnél kisebb tápokat gyártani? Ehhez kapcsolódik az a kérdésem, hogy mennyire szükséges, hogy ekkora legyen egy tápegység? Gyanítom, hogy kisebb teljesítménynél egyszerűbb bél is elég, ami akár kisebb fizikai méretet is eredményezhet.

    15x10 centis taphely van eloirva az ATX-ben, azert akkora.
    Kisebb hazakhoz meg ott az SFX (10x6.3), meg a TFX (8.5x7) meret, azokbol asszem 300W a legnagyobb

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz didyman #103 üzenetére

    Ellenben ha a táp oldaláról nézzük a történetet, neki egyáltalán nem olyan hűdefrankó az, hogy a házban keletkező hőmennyiség 80%-ban rajta áramlik keresztül. Az ATX szabvány emiatt van elbaszarintva.

    Na ja, csak amikor 95-ben napvilagot latott az ATX 1.0, az akkori CPUkra kisebb borda volt, mint amit most egy atlagos VGAra szerelnek...
    VGA chipeken meg meg borda sem volt.

    Intel probalkozott a modernebb nagyobb fogyasztasu gepekhez korszerubb rendszert tervezni, ez lett a BTX, de az ipar olyan szinten raallt az ATX-re, hogy egy-ket fecsket kiveve senki sem gyartott BTX alaplapot/hazat, aztan szep lassan el is halt a formatum.

    Most nezem, mar Intel sem gyart BTX alaplapot...
    Utoljara a G965-re meg a Q965-re terveztek alaplapot, azota kijott 2 chipset generacio...
    (C i7-eseket nem is szamolva)

    Pedig pont most gondolkoztam rajta, hogy fejleszteni kene az irodai Dell C521-emet, mert elegem van a Sempron 3000+-bol, de abba mBTX lap valo...

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • nyunyu

    félisten

    válasz marcias #112 üzenetére

    Szerintem a szabványba kéne foglalni az alulra helyezett, hűtésileg elszeparált tápot, aminek így (az általad említett áramkör-egyszerűsítések miatt, valamint a relatív alacsony teljesítmény miatt) drasztikusan csökkenne a fogyasztása, melegedése, hatásfoka pedig nőne. Ezeket figyelembe véve, akár passzív (FSP Zen) megoldást is el tudnék képzelni, vagy max egy 8-as, csendes ventit bele, a jelenlegi ATX tápok méretének feléből, harmadából. Ez szerintem mindenkinek csak jót jelenthetne. Ha valóban úgy van a feszültségekkel, ahogy írtad, még a tápok kábelezése is jóval egyszerűbb lehetne, ami szintén hely- és anyagköltség-megtakarítás.

    Beagyazott ipari PCken mar joideje csak egy tapfesz van, 12V a bemenete az alaplapnak, aztan o eteti a tobbi kutyut: vinyo, TFT, soros port, vevokijelzo, satobbi.

    Gep melle meg adnak egy ilyen kulso tapot. Alig fele az SFX meretnek, aztan 150W-os. (180W-os valtozat is ugyanekkora)

    De akar idevehetjuk a 19V-s laptopokat is vagy a 24V-s POS eszkozoket is, azok is ugyanigy mukodnek. (sot utobbiaknal egy-ket noname gyartot leszamitva a tapcsati is szabvanyos, siman lehet Star nyomtato tapjaval etetni az Epson nyomtatoit is, de Samsungot is. Sot, olyat is lattam, hogy 2 kevesbe neves tajvani gyarto ugyanazt a tapot adta a nyomtatohoz, csak mas felirat volt rajta :) )

    miniITX gepeknel sajnos ez meg nincs elterjedve, kell egy DC/DC adapter, ami a 12V-bol eloallitja a szabvany ATX-en levo tobbi feszultsegeket is. :(
    Hulye Intel meg az ATX12V-hez is ragaszkodik, tok foloslegesen.

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák