Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz84

    őstag

    válasz Metalfan #101 üzenetére

    antec nsk 3300-am van SFX 300 vagy 350w-os táppal, és köszöni jól elvan, nem forrósodik, sőt, épphogy lanygos szokott lenni. Persze 2 venti a gép elejében, 1 a hátulján + a procin, de mind alacsony fordulaton. Halk és megy.
    A tápon lévő 8 centis venti meg pont elég, ugyanis csak és kizárólag a tápot kell neki hűteni...
    Abban viszont igazad van hogy kiegészítő venti nélkül nem hűvös a helyzet :)

  • didyman

    őstag

    válasz Metalfan #101 üzenetére

    Ellenben ha a táp oldaláról nézzük a történetet, neki egyáltalán nem olyan hűdefrankó az, hogy a házban keletkező hőmennyiség 80%-ban rajta áramlik keresztül. Az ATX szabvány emiatt van elbaszarintva. A ventilátorral szerelt márkás PC-házakban meg éppen jó helyre szokott venti kerülni, ezt sem lehet általánosítani, hogy csak beraknak egy ventit.
    A pici ventilátor is "fúj" levegőt, éppenséggel lehet azt is méretezni, mégpedig a szükséges légáramlathoz, ami meg teljesítményfüggő. ilyen légbőlkapott alig fúj meg mondjuk 50 mondjuk 60 vagy magasabbra dolgokból nem lehet indokolni, mert nem ismered a légcsatorna megvalósítását és méretezését. meglepődnél, az ATX házban mennyi légáramlat megy pocsékba. HP vékonykliensben éppenséggel pont 6 centis a táp ventiltora, jóféle Nidec Beta IV. Egyrészt nem hangos, másrészt a gépben egy 2,4GHz-es rendes P4 ketyeg, ami kezdetnek nem is rossz kályhakategória. Van gond a géppel, de ez nem a hűtés elégtelenségére írható dolog, hanem a táp elcseszett mechanikai konstrukciójára (minden szép és jó, kivéve a kábelek kivezetésének módját). Ez mondjuk így 5-6 éves korában már a tervezett élettartamot jelenti.

    "Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

  • marcias

    őstag

    válasz Metalfan #101 üzenetére

    Ez így van egyébként. De véleményem szerint az, hogy a táp egyben házhűtő is, csak egy kényszerű megoldás, természetesen működik, de van ettől jobb is. Nem véletlenül propagálják a ház aljába szerelhető tápokat, ami, mivel le van választva a ház hűtésétől, lényegesen halkabban és hűvösebben üzemel. A táp korábbi helyén pedig, felül-hátul létrejön egy sarok, ami szvsz tökéletes hely a meleg kiszívására. Nekem szimpatikus megoldás a felső lemezbe vágott két 12-14-es, alacsony fordulatú megoldás, de természetesen hátulra (a táp helyére) is lehet rakni akár 12-est is.

    didyman: Köszönöm a tartalmas hozzászólást! Sajna én ennyire nem vágom az áramköri részét, de gyanúm úgy látszik, beigazolódott, hogy napjainkban a tápok lényegesen egyszerűbbek lehetnének. Itt valaki említette a csúcskonfigok 500+ W-os tápjait, nos azokat nyilván nem kéne (nem is lehetne) zsugorítani, viszont 300- W-nál (ami szvsz bőven elegendő napjaink új gépeinek 80-90%-ába) jelentősen olcsóbban is ki lehetne vitelezni, ami nyilván jó a gyártónak is. Szerintem a szabványba kéne foglalni az alulra helyezett, hűtésileg elszeparált tápot, aminek így (az általad említett áramkör-egyszerűsítések miatt, valamint a relatív alacsony teljesítmény miatt) drasztikusan csökkenne a fogyasztása, melegedése, hatásfoka pedig nőne. Ezeket figyelembe véve, akár passzív (FSP Zen) megoldást is el tudnék képzelni, vagy max egy 8-as, csendes ventit bele, a jelenlegi ATX tápok méretének feléből, harmadából. Ez szerintem mindenkinek csak jót jelenthetne. Ha valóban úgy van a feszültségekkel, ahogy írtad, még a tápok kábelezése is jóval egyszerűbb lehetne, ami szintén hely- és anyagköltség-megtakarítás. Emellett én szabványba foglalnám a moduláris tápok használatát is, már alacsony teljesítmény mellett is, gondolok itt a perifériákat ellátó, és PCI-E tápcsatlakozókra, különösen, hogy nagy eséllyel ezekből csak kevés lenne kihasználva egy ilyen erősségű táp mellett, de az elméleti lehetőségnek meg kell lennie.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: marcias88

Új hozzászólás Aktív témák