Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huntszy

    tag

    válasz Timer #336 üzenetére

    Lehet rosszúl fogalmaztam de nem a porszívó az instabil hanem a mobilapp. Az dob ki és kell újraloginolni. Az újraloginolás nem is lenne gáz amúgy ha nem lenne az app nagyon lassú. Alapból lassan hozza be az eszközeimet, lassan nyitja meg a porszívót (map letöltés vagy mit ír), ha pedig kidob és újra be kell logolni akkor az egész folyamat még lassabb. Nekem is egyetlen egyszer kergület meg és kellett újra setupolni a porszívót(hasonlóan hozzád elkezdett kínaiul beszélni, azt hiszem a nevét is elfelejtette stb). De mivel az app lassú mint a rohadás nem szívesen használom, akkor meg az értelmét öli meg az ökoszisztémának ha fájdalom a használata, miközben pont az lenne a dolga, hogy megkönnyítse a mindennapi teendőket (most itt egy komplett rendszerre gondolok nem csak 1 db porszívóra).

    Edit: ha fluent lenne az app, gyorsan működne akkor már rég vettem volna újabb verziót a porszívóból és valszeg több Xiaomi eszköz lenne itthon. De mivel nem akarom használni a MiHome-ot mert gyülölöm így nem fogok venni semmit se amit azon keresztül kell használni.

    Edit2: A Push üzenetek meg annyira nem zavarnak mivel csak annyi érteítést küld a porszívóról, hogy A: befejezte a takarítást - tökre nem érdekel, tudom, hogy mennyi idő alatt fejezi be meg amúgy is. B: elakadt, well ha nem vagyok otthon sokmindenre nem megyek az infóval, ha otthon vagyok meg úgyis észreveszem. Na de ha mondjuk lenne kamerám tőlük, csengőm, mozgásérzékelőm és ezekre lennének kötve rutinok akkor viszont biztosan kiakadnék az esetleges értesítés megérkezéseken mert szintén a lényegét ölné meg.
    Ezzel kapcsolatban én azt vettem észre, hogy sokszor nekem akkor jönnek meg az értesítések amikor megnyitom az appot (pl három napja ment a porszívó, kézzel indítottam fizikai gombal, ma megnyitom az appot és egyből jön az értesítés, hogy befejezte a takarítást, 3 napja xD ). Ebből arra gyanakszom, hogy talán rosszúl implementálták a notification managert és az android hajlamos megölni ha backgroundban van. Ha tényleg így van akkor megérhet egy próbát az, hogy (ha az adott ROM-ban van ilyen) beállítod, hogy priorizálja az appot/servicet és ne ölje meg. Persze ettől meg lehet, hogy gyorsabban fogja enni az aksit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák