Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psg5

    veterán

    válasz psg5 #33 üzenetére

    Ha az ND szűrő az, az ki van kapcsolva.

    Megtaláltam a beállításokban!:

    Van zajcsökkentő és zajszűrő is! Mindegyik normálon volt, azokat kikapcsoltam.
    A telekonverter még nincs meg.

    Akkor a vakunál megjelenő foltok természetesek, ez megnyugtató.

    [ Szerkesztve ]

    F.K.T.

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz psg5 #33 üzenetére

    53. oldal, E menü: Noise Filter. A Noise Reduct maradjon Auto állásban. Noise reduct: csinál egy ugyanolyan hosszú expót zárt zárszerkezet mellett a gép, és a szenzor saját zaját kivonja az eredeti képből. Az Oly Noise filtere elég vacakul dolgozik, azt a MILC-emben is kikapcsolom a francba.

    Az ND filter akkor kell, ha sok a környezeti fény. Az semleges szürke szűrő, és fizikailag kerül a szenzor és az optika közé ebben az esetben. (Cserélhető obis gépen az objektív elé csavarjuk fel amikor kell.) Kapcsold ki beltérben, különben a gép emelni fogja az ISO-t.

    ISO: legjobb a szenzor alapérzékenysége, utána minél kisebb annál jobb. Először a kívánt bemozdulásmentesség, tehát záridő, utána a szükséges mélységélesség (evvel nem lesz gondod szerintem) és végül kijön az ISO. Nem kell 1/2000 ha 1/250 is bemozdulásmentes lesz. Teszteld le meddig növelheted a záridőt.

    Az akku üzemidő rendben van. Ha kevés vegyél egy tartalék akkut vagy időnként kapcsold ki. Az a szenzornak is jó, mert van lehetősége hűlni és kevesebb lesz a képzaj.

    [ Szerkesztve ]

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Új hozzászólás Aktív témák