Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • polika

    senior tag

    válasz ROBOTER #50 üzenetére

    Az a baj szerintem az ilyen élesség tesztekben pl hogy teljesen más lencséket hoznak össze, pl nikonon egy portré obi van 50mm f1.4, az olympuson egy macro obi van 50mm f2.0 van (más a crop faktor is, plusz egy macro objektívet az élességre hegyeznek ki a portré obit meg inkább arra hogy kellemes bokeh legyen és ne legyen zavaróan éles).

    Egyébként meg nem az olyt szidtam, szerintem nagyon szuperul megcsinálták az elektronikai részét ha a panasonic hasonló szenzorához képest a zaj mindenhol mindenben jobb (RAW kép, nem jpeg), és az APSCs dSLRekhez képest sincs szégyellnivalója. Más kérdés hogy az objektív park (ár, lehetőségek) miatt akármilyen innovatív és szimpatikus is az olympus nekem sok tekintetben, nem váltanék :>

    Egyébként tudja valaki hogy a panasonic hasonlo micro 4/3-os masinájában ugyan-ez a szenzor van-e? Illetve még az lenne a kérdés hogy mennyire RAW egy RAW kép, elektrónikusan (hardveresen) is van gondolom valamiféle zaj szupresszálás/szűrés, vagy minden szoftveresen megy és a RAW kép előtt nincs semmi hardverves korrekció?

Új hozzászólás Aktív témák