Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    válasz Ribi #37 üzenetére

    Erősítők piaca nem tudom szűkül-e :F
    Monitoroknál nyomják a DP-re átállást, erősítőkön meg nincs DP, csak HDMI... így a hangot nem lehet bekötni normálisan optika nélkül. (Nekem is DP-n van a monitor, így HDMI-n hiába kötöm be az erősítőt, nincs hang, csak ha kiterjesztem az asztalt arra is, ami meg kényelmetlen a mindennapi használat során.)
    A másik csoport, akik HDMI-n használják a monitort... nekik is szívás, mert ha átfűzik az erősítőn, ahogy kell, akkor az erősítőt lekapcsolva elmegy a kép... nálam napi 16 órákat megy a gép, ebből az erősítő kb 1 órán át van bekapcsolva... szóval 15 órán át menne naponta feleslegesen, csak azért, hogy a képet tovább küldje (bár ez valahogy lehet, hogy beállítható, jelenleg nekem nincs kép így átfűzve, csak ha az erősítőt is bekapcsolom).

    Illetve HDMI-n... ezt is használom, hogy ne kelljen a DTS Connectet bekapcsolnom, ha játék alatt kell térhangzás. A múltkor megszívtam a Doom esetén a hang elkezd torzítani borzalmasan... megoldás, állítsd át a mintavételezést, és jó lesz.... oké, tényleg megoldotta. Később Shadow of the Tomb Raider... ezzel megint HDMI-n rossz a hang időnként... megoldás: lépj ki desktopra majd vissza a játékba, és akkor egy darabig jó. Sokan panaszkodnak, majd javítják, vagy nem. Lehet, hogy csak nekem nincs szerencsém, de az elmúlt fél évben 3 játékkal játszottam, abból kettővel volt hang probléma HDMI esetén.
    Optikán ezek a szívások nincsenek / nem voltak nekem.

    #38 Cifu: Igen, lehetne, és mondjuk galvanikus leválasztás is megoldott lenne továbbra is (ugye rádugom, kinyírja a HDMI-t az erősítőn esetek például). Mondjuk nekem az is elég, ha marad a mostani szintjén, csak megmarad a lapokon :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák