Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz utomi #18 üzenetére

    tényleg tényeg!! ezt kifelejtette a felsorolásból! :))

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #56 üzenetére

    alapvetően rossz nyomon indultál el: bővíthető memóriás. tehát kiveszed a kártyát, bele egy olvasóba, és azt másolsz rá, amit akarsz. utána vissza telóba, és minden további nélkül működnie kell. nekem ez a normális. amúgy meg az is baj, hogy az itunes nem fut linuxon. így lehet a legszuperebb program a világon, de például nekem nem működik így.
    azt sem értem, hogy miért jobb az, hogy össze vissza rendezi a zenéidet egy program. szerintem sokkal logikusabb, hogy látsz egy könyvtárfát, és azt játszol le, amit akarsz. ahány lejátszómban volt ilyen id3tag alapján kategorizálás, annyiban nem használtam egyszer sem (illetve sajna a nokiákban csak olyan van, de azt nem sokáig használtam), mert bosszantó. számomra.

    ugyanez vonatkozik amúgy a memóriakártya cserére, illetve hogy átviszem másik telefonba: egy zene, film, kép, stb. miért is ne működne, ha beleteszem egy másik telefonba?

    amúgy azért, mert valami letölthető a honlapról, abból következik, hogy kötelező a használata? szerintem nem... én nem használok például pcsuite-ot, mert vacak, de mégis tudok mindenfélét másolni a telómra.

    Parosz: ezt nem is tudom hogy gondoltad... :( E/1-ben kinyilatkoztatsz okosságokat, és az mindenkire jó? azért, mert neked felesleges valami, azért mindenkinek haszontalan? most az teljesen mindegy, hogy miről írsz. de... hűha...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #83 üzenetére

    én is meg tudom ilyen bonyolultnak tűnően fogalmazni: előhalászod a fiók mélyéből a kábelt, rádugod a telefonra, abbahagysz mindent, átbootolsz windowsra, elindítod a szinkronizáló progit, felismertete a telót, szinkronizálsz, másolgatsz, majd lehúzod a telót, visszabootolsz az eredeti rendszer alá, és már folytathatod is am unkádat :) brilliáns, ugye?
    de a helyzet az, hogy szerintem nálad sem ilyen marha bonyolult a kábeles megoldás, mint nálam a kártyás. ugyanis nem kell szétszedni a telefont, csak felnyitom a kártyafoglalatot, kiveszem a kártyát, bele az a kártyaolvasóba (az átalakító folyamtosan benne van, mert minek szedném ki), be a gépbe, és már másolhatok is rá.
    arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy vannak igénytelen emberek, de nekem a vinyómon is előadó/album/számcímek szerint vannak rendszerezve a fájlok, így ha nem létezne id3tag, akkor is tudnám mit játszok le. amúgy is az mp3 tájlok id3tag-je elég vacak, ugyanis nem támogatja az unicode kódolást, és így egy rakás zenémnél csak kockákat látok a címek helyén. ezért is jobb az ogg. ja, hogy azt nem tudja lejátszani az iPhone...

    nem, a pcsuite sem működik linuxon, nem is használom. csak amikor változik valami a lényeges (kontaktok például), akkor csinálok backupot róla, de ez nem napi szinten megy.

    meg fog lepni, de nem arról van szó, hoyg ne tudnám használni az itunes-t, hanem nem tetszik. linux alá is van egy rakás lejátszó, ami azt majmolja, próbáltam azokat is, de nem jön be. jobban szeretem a winamp jellegű lejátszókat, most például az audacious-t.

    visszatérve egy pillanatra az id3tag-re: nekem a zenéim ahogy mondtam előadó/album könyvtárstruktúrában vannak, azon belül meg a fájlnév "XX-számcím" formátumú (XX egy sorszám ugye). ennél logikusabbat el sem tudok képzelni. áttekinthető, és simán 1 másodperc alatt megtalálok bármit, amit keresek.

    hehe, nem használtál még nagyon ilyen funkciót? :) lehet, hogy a saját mapparendszerét használja, de ilyenkor valamilyen filemanagerben egy "move" művelet azonnal megoldja a problémát. jobb telefonok a kártya behelyezésekor azonnal beolvassák a tartalmat, és frissítik a lejátszási listákat is. ha nem, akkor kézzel egy gombnyomás...

    konkrétan milyen tudást nem tudok kihasználni? ezt kifejthetnéd egy kicsit...

    Parosz: ha megfelelő felbontású a kijelződ, akkor simán kifér egy dvd minőségű film. és mivel a gépen amúgy is divx-ben van meg, így nem töltök felesleges órákat a konvertálgatással, hogy két példányban legyen meg, és mégtöbb helyet foglaljon. majd ha kijön az iphone HD, akkor szerintem te is belétod, hogy lehet videózni rajta. bár azon sem lesz az igazi, mert ugyanúgy nem fog több formátumot támogatni :(

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Ulkesh #93 üzenetére

    tudom, hogy gondod van vele, pontosan ezt írtam én is. ahogy nekem (ahogy gyanítom a felhasználók 99%-ának) sincs szükségem a szomszéd sufnijából előásni a microSD konvertert, mert itt van az asztalon, a kártyaolvasóban. de ha az jobban tetszik, akkor a kábel is itt van, hogy mass storage módban is tudjam használni a készülékeimet.
    (a dokkolót amúgy sosem értettem... teljesen felesleges lenne, ha működne normálisan a BT a gépben, vagy esetleg a wifin keresztül, bár a BT elterjedtebb jelenleg szinkronizáláshoz).

    fogalmazzunk úgy, hogy nem értetted meg miről beszélek. nem mondtam egy szóval sem, hogy ékezetes betűkről van szó (azok tökéletesen mennek). de próbáljunk meg pár klasszikus kínai írásjegyet, japánt, vagy akár még sima kínait is. van, ami jól megjelenik, de van olyan is, ami nem. pedig a lejátszó meg tudná jeleníteni őket, csak az id3tag hibájából nem megy. remek találmány ez, csak kár, hogy más formátumban kicsit jobban meg van oldva (lásd: ogg)

    ja, én egy gombnyomásra azt hallgatom, amit akarok. lehet, hogy neked ez újdonság, de én csak a kedvenc számaimat tartom a lejátszón. jobban mondva csak jó zenét, ami nekem tetszik. azt meg a gép ha vért ízzad sem tudja kitalálni, hogy mihez van hangulatom, hacsak nem tud gondolatot is olvasni. nincs rá igényem, hogy nekem szortírozza a _lejátszó_ a zenéimet, mert én már megtettem egyszer úgy, ahogy nekem tetszik. általában amúgy is egész albumokat hallgatok, és azt adom hozzá, amit éppen akarok. ehhez pedig egyetlen dolog kell: "fájl hozzáadása menüpont" ;) megint elkövetted azt a hibát, hogy lehurrogsz egy olyan miatt, amire nekem nincs igényem. ez kedves dolog, csak semmi értelme. én is mondhatnék rád mindenféle jelzőket, amiért olyan felesleges dolgokat használsz, amiket...
    és hidd el, hogy nem kevés embernek van igénye arra, amire nekem. ezért is futnak mai napig jól a foobar2000 és hozzá hasonló lejátszók is.

    de ezt a szűzen berakom a kártyát és újra felmásolom rá feladatot egy kártyaolvasóval, vagy usb kábellel mass storage módban is megoldható simán, szóval...

    mint írtam (csak látom hiába, mert nem igazán jutott el hozzád), a kontaktokat szoktam szinkronizálni (illetve nem is, hanem biztonsági mentést csinálni róluk). a naptárt csak telefonon tartom, feladatok dettó, ilyen pocketmoney jellegű programok meg aztán... :) erre a részre akár ne is válaszolj, ha a többire akarnál is, mert semmi értelme szerintem. más emberek, más igények. attól még hogy nem szinkronizálom szét a telómat naponta, még a számomra hasznos funkciókat kihasználom. de nem sorolom fel őket, mert az ilyesmikből lesz a flém...

Új hozzászólás Aktív témák