Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerilee

    aktív tag

    válasz #16820480 #19 üzenetére

    Nem felejtettem ott van rögtön az első pont...
    Ez a leggyakoribb válasz, ha valaki bármilyen kritikát meg mer fogalmazni.
    Rendkívül egyszerű személyiségek az elvakult Apple fanok, nagyon könnyű kiismerni őket. Talán ezért lehet őket ilyen könnyen befolyásolni.

    Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

  • RenegadeC2

    aktív tag

    válasz #16820480 #71 üzenetére

    "az is baj, hogy az itunes nem fut linuxon"
    Ezt kéretik aláírni, köszönöm! ;)

    #72: "Kiderült már,hogy kinek nagyobb a farka?"
    :DDD ... ez van sajnos, de szerintem a nagyja már hozzászokott.

    Kezd ez olyan lenni mint a Windows vs. Linux (vagy AMD vs. Intel, tökmindegy) és ezen szerintem nem igazán lehet változtatni. Max. akkor ha Apple belepakol nekik egy 8megapixeles kamerát, MMS és A2DP bluetooth támogatást. Na meg 50ezerér fogja árulni kártyafüggetlenül. Arra várhattok, Alma erről híres! :D

    [ Szerkesztve ]

    https://copy.com?r=wQUd20

  • Parosz

    tag

    válasz #16820480 #71 üzenetére

    Farokmérettől függetlenül: Nem szoktam filmeket nézni mobilon. Pláne nem negyede felbontásban mint lehetne..
    És szeretem a szép dolgokat. Nőbe is.. :DDD

    iPhonos koporsó, miért :O

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #71 üzenetére

    " bővíthető memóriás. tehát kiveszed a kártyát, bele egy olvasóba, és azt másolsz rá, amit akarsz. utána vissza telóba, és minden további nélkül működnie kell. nekem ez a normális."

    Szétszeded a készüléket, kihalászod a körömnyi kártyát, előkeresed az átalakítót a fiók mélyéből, rádugod a gépre a kártyaolvasót, bedugod a kártyát az olvasóba, rámásolod a fájlokat, kiveszed a kártyát az olvasóból, kihalászod az átalakítóból, berakod a mobilba, összerakod a mobilt.

    Felnyitottad a szemem, ez tényleg sokkal egyszerűbb, mint rádugni egy kábellel a mobilt és közvetlenül szinkronizálni.

    "amúgy meg az is baj, hogy az itunes nem fut linuxon. így lehet a legszuperebb program a világon, de például nekem nem működik így. "

    Gondolod a fentebb említett PC Studio működik Linux-on?
    Vagy neked elég, ha összevissza rámásolsz pár zenét és videót, de a névjegyzéket és a naptárat, meg egyéb dolgokat el is felejthetjük? (Mondjuk a készülék leírása alapján a médiatartalom felmásolásához is szükséges az említett alkalmazás.)

    "azt sem értem, hogy miért jobb az, hogy össze vissza rendezi a zenéidet egy program."

    Én azt nem értem, hogy miért nem képes valaki használni egy olyan egyszerű alkalmazást, mint az iTunes.
    Tekintve, hogy ha nem akarod nem rendezget semmit sehova, használhatod a megszokott könyvtárstruktúrádat (én is így használom).

    "ahány lejátszómban volt ilyen id3tag alapján kategorizálás, annyiban nem használtam egyszer sem"

    Ez ne haragudj, de nekem azt mutatja, hogy valaki mennyire igénytelen. ID nélkül felszórsz a lejátszóra 20-30 albumot, aztán kész. Ember legyen a talpán aki lejátszási sorrendbe állítja (bár az ilyen emberkék használnak e miatt 01.mp3 neveket, no komment).
    Nálam alap, hogy minden számnál ott az előadó, album cím, a legtöbbnél a dalszöveg és a saját értékelésem is. Így 2-3 billentyűleütéssel össze tudok állítani bármilyen lejátszási listát, vagy előkeresni egy számot.

    "ugyanez vonatkozik amúgy a memóriakártya cserére, illetve hogy átviszem másik telefonba: egy zene, film, kép, stb. miért is ne működne, ha beleteszem egy másik telefonba?"

    Ez alapból nem szokott működni, mert a legtöbb mobil a saját mapparendszere alapján dolgozik és azon kívül nem fogja megkeresni a médiatartalmat.

    "én nem használok például pcsuite-ot, mert vacak, de mégis tudok mindenfélét másolni a telómra."

    Másolni tudsz, de a készülék tudásának nagy részét nem tudod kihasználni.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Peat;)

    veterán

    válasz #16820480 #87 üzenetére

    Azt mindenki elfelejti hogy egy samsung modellnél amit nem látott dicső fanboyunk olyan tulajdonságot emel ki amiről nincs információ. (kell-e program vagy sem). Azért ez elég szánalmas.
    Egyébként az én régi samsungomra is írták, de amikor rányomom a gépre a telefonon ugrik fel a menü és ha ott háttérmódot választok akkor sima pendrive a memkártya tartalma. A belső memhez kell a program. Ami program egyébként szimpla másolgatás, korlátozások nincsenek. A legtöbb mai telefonnál már így működnek a dolgok szerintem. Max egy usb driver kell a maguk méretében (kevesebb mint egy mega). De ezt ő is tudja csak keveri azt a bizonyost.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz #16820480 #87 üzenetére

    ipodhoz találtam alternatív programot linux alá amikor azt használtam, szerintem ugyanúgy menne phone-al is. mindent tudtam kezelni elóla, aztán mindkettő elfáradt:D a linux lekerült, pod meg laphibás lett :(

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #87 üzenetére

    "én is meg tudom ilyen bonyolultnak tűnően fogalmazni: előhalászod a fiók mélyéből a kábelt, rádugod a telefonra, abbahagysz mindent, átbootolsz windowsra, elindítod a szinkronizáló progit, felismertete a telót, szinkronizálsz, másolgatsz, majd lehúzod a telót, visszabootolsz az eredeti rendszer alá, és már folytathatod is am unkádat brilliáns, ugye? "

    Ezzel két gond van.
    Dokkot használok, ami mindig ott van az asztalon.
    Nekem és a felhasználók 99%-ának nem kell sehova újra bootolnia, ha szinkronizálni akaraj a telefonját a gépével.

    "a vinyómon is előadó/album/számcímek szerint vannak rendszerezve a fájlok, így ha nem létezne id3tag, akkor is tudnám mit játszok le. amúgy is az mp3 tájlok id3tag-je elég vacak, ugyanis nem támogatja az unicode kódolást, és így egy rakás zenémnél csak kockákat látok a címek helyén."

    Fogalmazzunk máshogy, vacak a lejátszód, mert érdekes módon én is használok ékezeteket az ID tag-ekben, de mindenhol jól látom, nincsenek kockák.

    Az szintén más, hogy az ID tag-eknek nem csak az a feladata, hogy tartalmazza a dal címét, hanem sok minden más is, igaz ahhoz normális lejátszó kell.

    Pl.: én pár gombnyomás után a kedvenc számaimat hallgatom, vagy adott előadó számait, függetlenül attól, hogy melyik albumban, vagy melyik mappában vannak.
    A te WinAMP-os módszereddel erre nincs lehetőség.
    Az már csak hab a tortán, hogy futás, vagy kerékpározás közben a tempómnak megfelelő zenére vált a készülék (hála az ID tag-ben tárol BPM számnak, a mozgásérzékelőnek és a megfelelő szoftvernek).
    Szóval mondjuk úgy, a te módszered is jó, de legalább annyira idejétmúlt, mint a Sokol rádió :)

    "hehe, nem használtál még nagyon ilyen funkciót? lehet, hogy a saját mapparendszerét használja, de ilyenkor valamilyen filemanagerben egy "move" művelet azonnal megoldja a problémát."

    Szóval mégsem olyan egyszerű, mozgatni kell a fájlokat, vacakolni vele.
    Nem lenne egyszerűbb üresen berakni a készülékbe és miután az létrehozza mappastruktúrát, akkor visszamásolod rá? Némileg gyorsabb megoldás :)

    "jobb telefonok a kártya behelyezésekor azonnal beolvassák a tartalmat, és frissítik a lejátszási listákat is. ha nem, akkor kézzel egy gombnyomás..."

    Ez teljesen így van, csak a dalok és lejátszási listák legyenek a megfelelő mappában, különben észre sem veszik.

    "konkrétan milyen tudást nem tudok kihasználni? ezt kifejthetnéd egy kicsit..."

    A szinkronizálást: naptár, feladat, névjegyzék, külső alkalmazások pl. PocketMoney stb.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák