Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • holczy

    aktív tag

    válasz #04824576 #21 üzenetére

    Szerintem nem olvastad el a cikket. Csak átfutottál rajta.

    ”rendszeres időközönként informálják központi egységüket a talaj nedvességtartalmáról, hőmérsékletéről és ásványi anyag tartalmáról. Egy saját fejlesztésű szoftver pedig kielemzi a kapott adatokat és a talajban termesztett növény fajtáját figyelembe véve, képes "megmondani", hogy pontosan mikor és mekkora mértékű öntözésre van szükség, illetve, hogy esetleg milyen adalékanyagokat kell eljuttatni a talajba.”

    Egyedül a mintavétel taposási kárát/költségét lehet vele megspórolni.
    “Kis” területen (üvegházban/kertészetben) lehet neki létjogosultsága. Nagyüzemben egy felesleges költség. Az is kérdés, mennyi a szoftver liszensz díja. Milyen más szoftverekkel kompatibilis (az esetek túlnyomó kb semmivel. Ennél értelmesebb dolgokra fognak költeni nagyüzemben. Pl nitrogén szenzor. Vagy drón. Németek egy része biztos rá fog harapni. Ők imádják a forradalmian új dolgokat. Spanyolok meg pl nem kérnek iso bus-t a gépeikbe, mert megunták, hogy nem kompatibilisek a dolgok.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #04824576 #21 üzenetére

    a fotón van három lába ennek a dögnek. valószínűleg két lába között vezetőképességet mér, az alapján mondja meg a talaj átlagos iontartalmát. ebből következtet a szoftver arra, hogy mi lehet a földben.

    szóval kb. semmit nem ér. probléma még, hogy mi lesz a kimerült eszközzel? felszeded? feltúrod a fél táblát, hogy ide fúrtam le egyet, hova a fenébe mászott el? vagy pár évtized múlva tele lesz a föld ilyen dobozokkal? környezetszennyezés...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák