Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    válasz Male #125 üzenetére

    Csak ugye nem mindegy, hogy hivatalosan mi van feltüntetve a garanciális feltételekben.
    Ezt a 36.5 TB-os csak ez a teszt említi meg, azóta ezen a számon lovagol mindenki ( köztük én is, de most alaposabban utánanéztem a dolognak) , pedig a gyártó oldalán csak annyi van, hogy 5 év garancia,mellette semmi . A termék adatlapján a megbízhatóság résznél megemlítik, hogy 20 GB napi írással számolnak 5 éven keresztül. ( de ezt nem a garanciális adatoknál, vagy feltételeknél tüntetik fel ! , ahogy itt a tesztben írják ! )

    Azt kell , hogy mondjam, hogy a tesztben szereplő alábbi mondat úgy, ahogy le van írva nem igaz, mert szó sincs sehol 36.5 TB-ról a gyártó oldalán. nem is tudom, hogy miért kellett ezt megemlíteni, vagy leírni.

    Emellett a vállalat a személyautók kilométer garanciájához hasonlóan 36,5 TB-ban határozta meg ?? az ezen idő alatt kiírható adatok maximális mennyiségét, azaz a garancia 5 év vagy 36,5 TB kiírt adat. ???

    A garanciánál csak ennyi van: Warranty 5-years Semmi más. LINK

    Nincs mellette , hogy or XXX TB host writes, vagy hogy ez az 5 év korlátozott jótállást ( és az miből áll) jelent, szóval szerintem javítani kéne a cikket.

    Megnéztem, a szintén tesztelt Samsung 840 Pro 256 GB adatlapját is, ha már ahhoz hasonlítjuk, és megdöbbenve tapasztaltam a következőket:

    A magyar oldalon csak annyi van írva, hogy 5 év korlátozott jótállás. ( és nincs megmagyarázva, hogy mit is jelent a korlátozás)

    Az angol oldalon viszont meg is magyarázzák, és fel van tüntetve, hogy a korlátozott jótállás napi 40 GB írást jelent. LINK

    [ Szerkesztve ]

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Male #144 üzenetére

    Ezt értem. Akkor miért van manapság mindenkinek azonnali cserére igénye? Miért büntet a fogyasztóvédelem már 30-50 napnál is (ha a cég törekszik, akkor is)? Miért sír minden ember szája, ha valaminek 3 hétig tart a garanciális cseréje / javítása?

    Másrészt, hogy bizonyítható a nem rendeltetésszerű használat? Ha pl. a gép nem ismeri fel a készüléket...

    Továbbá a magyar jogszabály a számtechben nem ismer olyan garanciát, mint az autók esetében igen (futott km-re, itt értelemszerűen írt adatra). Sőt, avulást sem. Pedig bizony, hogy kellene.

    (#145) LordX: Én leggyakrabban (az esetek 95%-a) pedig ilyennel találkozok. Vagy fel sem ismeri, vagy terhelésre bontja a kapcsolatot a vezérlővel és restartra fel sem ismeri.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák