Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz --HARDCORE-- #37 üzenetére

    Az XP korában jött a web 2.0, most meg már a 6.0-nál járunk. Mi ez, ha nem fejlődés? :)
    De viccet félretéve nekem tetszik ez a mai internet, viszont túl lett tolva a hülyeség. Amikor egy weblapon bejön három videó, alá (mondom alá!) egy-egy forgó reklám banner, na az szép tud lenni.
    És akkor arról nem is szóltam ,hogy ezen elemek miatt a reszponzív struktúra szétesik, olvashatatlan lesz.

    És mivel elterjedt ez a "nem kell html, css tudás, pikk-pakk elkészítheted saját weblapod" szemlélet, ami magyar fordításban annyit jelent, hogy csinálj valami szart két kattintással, és már jönnek is a látogatók, nos nem várható változás. Csak akkor, ha pl ezen weblapszolgáltatást nyújtók változtatnak a pár kattintásos szoftvereiken.

    Az ember azt gondolná, és alapesetben ezét is jött létre, hogy a szoftverszolgáltatás megkönnyíti a felhasználók eszközeinek a dolgát, és elég lesz egy kávéfőző ereje is, miszerint nem kell sok programot feltenni és futtatni, elég egy böngésző, amin keresztül elérheted a szolgáltatásokat. Szerintem ez az utóbbi évtized egyik legjobb, ha nem a legjobb ötlete (csak sajnos nincs még kiaknázva), viszont az a böngésző annyi memóriát kér sajnos, amennyi pár programnak kell. Szóval megint ott vagyunk, ahonnan elindultunk.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Új hozzászólás Aktív témák