Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz Lapajbacsi #287 üzenetére

    Ennyire nem drámai a helyzet. Azért mert kevesebb a bejelentés, az inkább stratégiai szempont, mint hogy e miatt temessük a piacot. Úgy van náluk is mint a kis embernél. Én 3-4 éve fejlesztettem utoljára. Asus Maximus Formula, 4Gb DDR2 és csak procit cseréltem (Q9650) illetve VGA rendszert (6970 CF). De most eljött az ideje a váltásnak és beletoltam 330k-t egy új konfigba. Ez most megint elég lesz minimum 2 évre (i3770k+8GB DDR3+7950 CF). Cserélnék én gyakrabban is, mert az nem is "geek" aki nem a legújabb motyót akarja a gépébe tudni, csak ugye a piszkos anyagiak. Szinte mindenhol a világban anyagi hanyatlás van ország, és család szinten is. Mindenki 10x meggondolja mire költ, és mennyit. A gyártók is így vannak ezzel, hiszen nekik is szűkebbek az anyagi forrásaik a fejlesztésekre. Persze fejlesztenek, de jóval nagyobb hézagokat hagynak mint eddig 1-1 kártyacsalád között, igazodva a piachoz. Mert hiába jön ki a 8xxx széria, nálam pl. biztos maradni fog a 7950 CrossFire, tehát én nem leszek vevő, max a 9xxx szériára.
    Ezért van annyi változat 1-1 szérián belül, mert az adott architektúrából kisebb módosítgatásokkal akarják a 2 széria közötti űrt betölteni.

    Ez a kártya tényleg jó lett, de kétlem hogy üzletileg hatalmas biznisz lesz az nV-nek. 300k-ból 680 SLI, 7970 CF is kijön, +50-70% teljesítménnyel, és még marad is aprópénz a vevők zsebeiben. Aki ekkora játékos, azok 2 kártyás rendszerekben gondolkodnak, mert az 1 GPU-s megoldások, még ha az a Titan is, 1440p-ben kevés, ami a pénzesebb réteg köreiben egyre elterjedtebb. Szóval ez amolyan presztizs kártya lett, de igazából nincs helye a piacon, mert 1440p-hez kevés, 1080p-ben meg felesleges, cserébe viszont irreálisan drága amiből időtállóbb CF és SLI rendszereket lehet építeni.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák