Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Loha #990 üzenetére

    Minden monitorba kell ez az FPGA a G-synchez. De gondolom sejted, hogy azért FPGA egy ilyen bonyolult cucc, mert ASIC-ot gyártani belőle nem volt idő? :U Persze, drága az FPGA, de ők választották ezt a hülye megoldást.

    Nekik is egyszerűbb lett volna beépíteni a csipbe a DP 1.2a-t, és akkor nem kéne az FPGA. Valamiért mégsem tették. Ebből én csak arra tudok gondolni, hogy vagy technikai, vagy anyagi okokból történhetett ez. Sejthető, hogy inkább az utóbbi.

    A skálázócsipek eddig is ott figyeltek a monitorokban, és eddig is kifizetted a fejlesztésük költségét. Most sem lesz másképp, csak a típusuk lesz más.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Loha #994 üzenetére

    Szerintem teljesen lényegtelen, hogy licenszre, vagy +kütyüre fizeted a +200dodót.

    OKé, elfogadom, hogy mikor kijött a G-sync, jó ötlet volt ezzel az FPGA-s cuccal megoldani a kompatibilitást a régi NV kariknak, de az gáz, hogy a vatta új GM204-be sem rakták bele az ehhez szükséges tudást, hogy a fél éven belül megjelenő monitorokkal a 200 dodós G-sync cuccok nélkül is működhessen.... Sehogy nem lesz ez jó a piacnak szvsz. :N

    (#995) Zsmester89: Örülj neki, ha mindenféle szinkron mentes 40FPS boldoggá tesz, mert akkor jóval olcsóbban fogsz tudni játszani PC-n, mint én. :DD

  • HSM

    félisten

    válasz Loha #997 üzenetére

    Még nem lehet kapni. Ugyanakkor semmi olyan nem kell bele, amitől drágább lenne a monitor, mint egy mai akármilyen, ellentétbe a G-sync-el.

    Nv VGA-val, ha dinamikus képfrissítés-szinkront szeretnél, akkor csak a G-sync monitor jó, mivel az A-synceseket valamiért nem támogatják.

    És nem azt mondom, hogy mindenképpen hozzá kell adni, de ha ilyen monitorban gondolkozik az ember, mint pl. én, akkor ez egy igencsak létező plusszköltség.

    (#998) xRagna: Elfogadom. :R Ennek ellenére vitathatatlan előnyei vannak. Nekem nagyon bejön. :R

    (#999) Jack@l: A 290-es Radeon egyéves konstrukció, akkoriban az NV sem tett rá HDMI2-t. Ugyanakkor már egy éve rákerült a DP1.2a. Tehát az NV a friss cuccára nyugodtan rátehette volna. Azt is feltételezhetjük, hogy a 2015Q1-es A-sync monitorokig nem fog új csip lépni a GM204-ek helyére. :N
    Ráadásul azt is feltételezhetjük, hogy akik ma ilyen VGA-t vesznek, nem lesznek boldogabbak, ha az övék nem tud valamit, de a friss cucc drágán meg igen, és cserélhetnek megint. :U
    Abba pedig ne menjünk bele, mennyire valós alternatíva játszani a 4K, szerintem nem igazán, kevesek hozzá még ezek a kártyák. :N Ezzel ellentétben ezek a sync megoldások nagyon is kézzelfogható, azonnal kihasználható előnyöket hoznak. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Loha #1001 üzenetére

    Ha 5dolláros ASIC lesz belőle, úgy oké, de még mindig szívás lesz abból a szempontból, hogy nem lesznek egységesek a monitorok, egyik ide lesz jó, a másik oda. :(

    A második verziót nem tartom reálisnak, az egy dolog, hogy az eDP tudja változtatni zavartalanul a frissítési frekvenciát, de ez nem ugyanaz, amit a különböző tárgyalt sync-ek igényelnek. :N

    (#1002) Jack@l: Gyaníthatóan a következő GPU-jukkal. ;)

    (#1005) westlake: Szerintem a GM204-hez tartozik, hogy mi lesz a G-sync jövője, vagy költség vonzata, vagy hogy támogatja-e (vagy fogja-e valaha) az A-syncet.

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Loha #1007 üzenetére

    Érdekes a felvetésed, ezt az átemelős dolgot nem is tudtam. :R
    Közben beleolvastam a "Nem lesz NV-n A-sync" hír-topikba, láttam, oda is írtál, érdekes a felvetésed a marketingről, és üzleti érdekekről. Van benne valami, hogy most sunyulnak, hogy eladjanak még pár G-sync kütyüt, aztán majd jön a vidám bejelentés, hogy mégis tudja. :C De azért elég sikamlós talaj, ki tudja, mikor, egyáltalán valaha lesz-e....

Új hozzászólás Aktív témák