Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz joshua7 #310 üzenetére

    Az árazással 7850-nel egyetértek.

    A fogyasztás viszont miért ne érdekelne bárkit? Nem kell mindig a villanyszámlára gondolni, de azért ott számít: sok kicsi sokra megy...

    Az áramszámlán felül pedig:
    - Vannak kisebb konfigok, amiknél nagyon számít mennyi W-ot pakolsz bele. 20-40W is.
    - Most még nincs, de gyaníthatóan lesz nagyobb Maxwell is, Mondjuk 100-150W TDP körül már nagyon nem mindegy, hogy 70-90W-ot megspórolsz-e. Szintén hőben inkább.
    - Gondolom nem kell mondani, hogy a zaj is egyenes arányban van a fogyasztással. Ez sem mellékes sokaknak.

    Én prociban is furán nézek mindig amikor mondjuk húzott Phenom-okra szerkesztenek a mai napig 8-10k-s hűtőket, hogy elbírja. Ne adj isten kompakt vízben gondolkodnak. Egy i5-re meg elég a minimumra leszabályozott 3k-s TX3 pl. Már az upgrade árának fele ki is jött belőle. És akkor ezen felül jön még a zaj... és a legvégén esetleg az áramszámla, mint bónusz. :)

  • stratova

    veterán

    válasz joshua7 #314 üzenetére

    Nem feltétlen csak a fogyasztás miatt jó ez. Vannak olyan pici házak, amelyekbe egy-egy erősebb VGA-t keresve a fehér és rokon árnyalatú hollók között lehet válogatni. A single slot és LP kártyáknál kb. a HD 7750 a plafon, de passzívnál sem sokkal jobb a helyzet és ennél azért már értékelhető előrelépés az újdonság teljesítményben. Ez lehet rétegigény, de létezik (a PH-n is külön topik foglalkozik vele).

    [ Szerkesztve ]

  • Dark KillerX

    addikt

    válasz joshua7 #310 üzenetére

    Én sem mondom,hogy rossz vétel 40k alatt itt hardver aprón egy GTX660 vagy 7850 vagy esetleg egy hasonló tudású kari ,de úgy gondolom azért nem mindenki szeret használt dolgokat vásárolni,így azokat jó alternatíva ,vagy lehetőség lehet a 750Ti.

    Főleg hogy az NV-nek jelenleg nincs kártyája a 40k-s szegmensben,mert ugye a 650Ti Boost,egy jó ideje nem kapható.

    De persze ahogy te is mondod,35k-ért tényleg jó vétel lenne,de ezen és sok más árán,továbbra is csúnyán rondít a gyenge forint.

    Gyuri27 És nincs semmilyen 10-30% teljesítmény többlet a két kártya között [link] , mert igaz a 750Ti húzott,de a némileg húzott 7850-et,265X-et is megelőzi :K

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz joshua7 #314 üzenetére

    Te most az én hsz-emre válaszolsz? :)
    Csak mert ha figyelmesebb vagy épp azt írtam, hogy NEM a villanyszámla a fő szempont.

    Kicsit kijavítalak:
    1. Nem 20W-ról van szó, hanem 30-50W-ról.
    2. Általánosságban írtam, Ugyanilyen alapon vehetsz 7850 helyett régebbi szériát is, ami ugyanúgy "csak" 30-40W-tal több. Procit is, ami "csak" 50-60W-tal több. Kiszámolod most hol jársz? Tápban? Hűtésben? Hangban? Totálisan feleslegesen...
    3. Esetleg más eszközökt is megnézhetsz, mert nyilván ha leszar az ember nem 20W-ot, hanem 40-50-et, akkor ugyanez van minden háztartási eszköznél.
    4. Na és most fordítsd le villanyszámlára... De ez csak az utolsó lépés. Hangsúlyozom, ha PC-nél maradunk akkor a felesleges táp/hűtés/zaj/hely, stb, stb... sokkal inkább szempont sok embernek. Nem tudom miért nem lehet ezt megérteni.

    Én pl. panelátpos, mITX konfigot is raktam össze 1-2-őt. Tök felesleges birkózni a wattokkal, ha lehet kevesebbel is. Desktop gépben is megvan ugyanez, csak ott nyilván nem annyira érzékeny a téma. Nem kell túlzásokba esni, én is helyzetfüggően kezelem.
    Mondok egy példát:
    - ITX-ben 20-30W nagyon sok, azért megéri küzdeni, ha arra van szüksége az embernek.
    - A desktop gépemben viszont van némi tuning is, de csak ésszel. Ott nem érdekes +20-30W, de +60-80-100W már ott is érezhető.
    i5-2500: K nélkül a szokásos +400MHz és alulfeszelés. fogyaszt 10W-tal többet, mint gyárilag... miért zavarna?
    Sapphire 7850. Tuning 1100Mhz-en, de csak alapfeszen: 1.075V-on. Ez is kb. +15W a gyárihoz képest és +28% freki. Nyilván megnéztem a végét, ugyanaz mint mindenkinél itt a 78xx topicban: 1.20-1.25V körül 1200-1250MHz... és +50-60W pár +%-ért. Majdnem mindenki így hajtja, szerintem meg felesleges.

    De pl. a tuning Phenom II X4 + GTX460-at vidáman cseréltem anno erre a kombóra, mert 320-350W helyett eszik 150-160W-ot pl. játék alatt. Rögtön nem kellett küzdeni a hangtalan gépért.

    A 4. ponthoz még egy élmény, amit már leírtam párszor. Hasonló sz*rokrá állásponttal végigmértem a házban lévő cuccokat, STB-k, UPS, PC-k, nyomtató, hangfalak, router, modem, stb... egyik sem evett 10-15W-nál többet standby-ban és mégis kijött, hogy a komplett cucc havi 2.5k, csak standby-ban. Nyilván ha mennek és ugyanúgy leszarjuk a 10-20W-okat akkor is hasonló eredmény jöhet ki.

    Azzal egyetértek, hogy nyilván nem azzal lehet gond, hogy ettől éhen hal az ember, de mondjuk havi 2.5k az éves 30k. Abból már kijön ez-az. Pl. egy kis konfig upgrade. De akármi értelmesebb, mint hogy elfűtsük feleslegesen.

Új hozzászólás Aktív témák