Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezüstpenge

    csendes újonc

    válasz Egon #422 üzenetére

    Na akkor nézzük máshonnan a dolgokat. Én így raknám össze a teljesség igénye nélkül. i7 6700K 110k, GTX 1080 260k, legolcsóbb DDR4-es microlap a procihoz 16k. 16 giga DDR4 25k. 120 gigás SSD 13k, 2 terás HDD 20k, normálisabb ház 15k, FSP Raider S 550W(silver plecsnis) táp 20k. Na akkor nézzük eddig mik voltak. CPU, VGA, MB, RAM, SSD, HDD, ház, táp. 110+260+16+25+13+20+15+20-> 489k monitor nélkül. Tessék és ez NEM középkategória, hanem már felső. Aprólékot(egér, bill..stb meg nem szamolom, mert legvegso esetben siman ellehet lenni egy 1-1k-s mezei bill+eger kombóval is, ha nincs az embernek pénze egy jobbra).Kijelzőt meg megint nem, mert ha van 500k-d egy konfigra, akkor tuti, hogy már ott figyel egy Full HD tv is a nappalidban. :) Ja és igen! Lehet engem támadni, hogy mi az, h legjobb proc, legsz*r*bb lappal, DE egy gamer pc nem első sorban attól lesz gamer , hogy mennyire csilli-villi, hanem a teljesítményétől.

  • Ezüstpenge

    csendes újonc

    válasz Ijk #467 üzenetére

    FSP Raider S 550W-os 500 W körül ad le valósan, ami bőven elég az i7 6700-nak és a GTX 1080-nak együttesen is. A félreértések elkerülése végett ez már minőségi táp. Olcsó és jó. Ha nekem nem hiszel olvass utána! :) i7 6700k-ból van dobozos verzió, amihez adnak gyári hűtőt is, ami elég, ha nem tuningolsz. Alaplapból elég a micro, mert annak kb. semmi köze a tényleges grafikai teljesítményhez. Ha Jó házat vettél, akkor elférsz benne. Többire nem térek ki, mert már leírtam. Egy pc nem attól felső kategóriás, h mindenből a legdrágábbat veszed meg bele. Ami számít az a proci és a vga teljesítménye. Az meg adott. Hangfalszett sem alapkövetelmény, mert a grafikus teljesítménybe kb beleszólása sincs. De ahogy te elindultál, ott a vége kb 1 milla lenne és kérdem én. A te 1 millás konfigod fog neked 2x akkora teljesítményt adni, mint az én 500k-som? Ergo, volt értelme összeraknod, csak a nyers teljesítményt szem előtt tartva? Szerintem tudod a választ. :)

    ui.: Lehet variálni az árakkal meg a felszereltséggel, pláne, ha az ember tuningolni is akar, de az abszolut felső kategóriába ez a minimum belépő szint.

    [ Szerkesztve ]

  • Ezüstpenge

    csendes újonc

    válasz Egon #475 üzenetére

    Azért a K-s proci, mert az 4k-n pörög, míg a sima csak 3400-on. és csak pár ezer Ft(6-7) a különbség a kettő között :) A kényelmi szempontokat nem vitatom. Kinek mi. :) Egyébként én is 30 fölött vagyok már, de az összeállításommal nem megsérteni akartalak, csupán érzékeltetni, hogy relatív olcsón is lehet bivalyerős konfigot építeni 500k alatt. Tényleg nem csak a grafikus teljesítmény számít, de gamerek szempontjából mondhatni az a legfontosabb szempont, hogy mi hány fps-el dübörög az adott beállítások mellett. Ezzel az összeállítással pedig tolhat mindent maxra kompromisszumok nélkül és nem kell aggódnia, h esetleg játszhatatlan lesz az alacsony fps szám miatt. Én sem vagyok szakértő, de informatikusként bántja a szemem, mikor olyat látok, h valaki összepakol egy 300k-s "Gamer" konfigot és csak egy i5 meg egy GTX 960 OC csücsül benne, viszont a külcsín, a csilli-villi ledes ventik stb...-.-" érted....és mikor odakerül a sor, h elakarja adni meg felvan háborodva, h miért nem viszik 250-ért, amit ő 300-ért rakott össze... A hozzá nem értő elvész a részletekben és pont azokra az alkatrészekre nem költ, amikre pedig a legfontosabb lenne. De nem kanyarodom el az eredeti témától. :) Lényeg, hogy megértjük egymás indokait. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ezüstpenge

    csendes újonc

    Mit gondoltok az 1060 és az 1070 közötti űrt kifogják majd valamivel tölteni közeljövőben? Lesz vajon 1060 Ti? Vagy nem érdemes erre számítani?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák