Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Ezüstpenge #465 üzenetére

    16k-s alaplap, 20k-s táp nem épp felsőkategória. Monitor nélkül meg nem tudom milyen konfigról beszélünk, egy ilyen vga.hoz való monitor alaphangon 230k. Normális alaplap 40k, egy jó tápegység 40k, rendes CPU hűtő 10k, valami tisztességes egér+bill kombó 20k. Rögtön majdnem +300k-nál járunk és fejhallgató/hangfalat nem is számoltam.
    Azért vicces hogy negyedmillás VGA és 100k-s proci alá max 20-ért akarnak emberek tápot venni. Monitor is sokaknál megáll a 70-80k-s 24"-os FHD-nál ami már "felső kategória".

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • kekegsm

    őstag

    válasz Ezüstpenge #465 üzenetére

    Hülyeségeket mindenki tud írni...

    "i7 6700K 110k," -> nem tuningolod, nem teszel rá rendes hűtést, akkor minek a K proci? És ne gyere a 3.4-4GHz-vel, mert játék során a Turbo Boost értékek sokkal mérvadóbbak lesznek.

    "GTX 1080 260k, tuti, hogy már ott figyel egy Full HD tv is a nappalidban."-> 1080-at full HD-re? gratulálok...

    "legolcsóbb DDR4-es microlap a procihoz 16k." -> Te a Ferrarira is Matador gumit vennél, ugye?

    "120 gigás SSD 13k," -> félmilliós gépnél sajnálsz 6000-8000 forintot egy 250-es SSD-re, ami gyorsabb, tartósabb, és a Witcher3 feltelepítése után is marad rajta pár giga hely. Megintcsak gratula...

    "2 terás HDD 20k," -> akkor sokkal jobban megéri a 3TB 25k-ért.
    "normálisabb ház 15k" -> Ez is inkább legyen 25k, ha tényleg normálisat akarsz.

    "FSP Raider S 550W(silver plecsnis) táp 20k." -> Félmillás gépnél sajnálod a pénzt egy moduláris tápra? Ez igéyntelenség is, hűtés is szarabb lesz a sok összegyűrt vezeték miatt...

    Nincs benne egy normális CPU hűtő (legalább 15k), normális ventillátorok (15-20k összesen)...

    Ez a te listád a tipikus vérpistike-build. Vicces, csak sajnos esetleg egy laikus komolyan is veszi. Hány gépet építettél eddig? De úgy őszintén. Én többszázon vagyok túl, tudom mit beszélek.

    [ Szerkesztve ]

    Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

Új hozzászólás Aktív témák