Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz zack #291 üzenetére

    OK de akkor ez a 24" kategória viszont ne sírjon a VGA árak miatt.... :)

    Amúgy a CRTnek még mindig vannak komoly előnyei: 0lag, 0utánhúzás, akármilyen felbontás natv: FPShez igazíthatod.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • nkmedve

    őstag

    válasz zack #291 üzenetére

    Nem mindenkinek jó a 22-24es képernyő, aki csak hébe-hóba játszik és amellett másra is használja a gépet annak egy 20"-es 16/9-es moncsi jobb. Saját példámból indulok ki, de gondolom sokan vannak még igy. Az optimális monitor-néző távolság általános felhasználásnál sokak szerint 2*képátló ami egy nagy képernyőnél elég nagy távolság, ezt nem lehet megvalósitani úgy, hogy ha a képernyő ugyanazon az asztalon van mint a bill+egér (és még akarod használni is őket). Nálam is igy van, és sokat kell forgassam a fejem hogy mindent lássak a 21-es CRT-n, ami 4/3, tehát még nem is olyan széles.
    Az más ha úgy játszol vagy filmet nézel, hogy besüppedsz a foteledbe és nézed a 42-es plazmát a szoba másik feléből. A felbontás is csak távolság kérdése, ha nem ülsz olyan közel, hogy zavaró legyen a pixelméret, akkor egy 1600*1200 vagy 1280*1024(960) felbontás is élvezetes lehet (kissebb méretben pláne).

    Tehát a felbontás adta hátrányokat valamennyire lehet tompitani, a súlyosabb az amikor a beállitásokat kell feláldozd, mert ott már akárhogy helyezkedsz, nem lesz szebb. Ismétlem ez azokra igaz akik a géphez közel ülnek.

    A CRT-ről... Nálam még mindig több előnye van mint a TN+filmes paneleknek, várom már az olcsó IPS-eket s akkor majd cserélek. Igy amig nem kell hordozzam sehova a nagy dögöt addig jól szuperál, és szeretem a nagy függőleges felbontását és a videomódok közötti szabad váltogatást.

    [ Szerkesztve ]

  • Bluegene

    addikt

    válasz zack #291 üzenetére

    figy én elhiszem és elismerem h jobb a nagy monitor, csak nekem nem hiányzik

    persze ha nyernék egy nagy moncsit hozzá 2db 4870X2-t akkor elfogadnám, de hiányozni nem hiányzik, elvagyok ezzel is ;)

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

Új hozzászólás Aktív témák