Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Alogonomus #5 üzenetére

    Nincs évtizedes technológiai fölénye a konkurenciának, ne essünk túlzásokba. Idén kezdtek fölényben lenni, de még messze nem kerek a túloldalon se minden, lásd elérhető freki-mizéria az AMD Ryzen 3xx0 prociknál.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Turcsika

    junior tag

    válasz Alogonomus #5 üzenetére

    "nagyobb mértékben profitálnak a sok végrehajtási szálból"

    Nagyon nagyon lassú mértékben szaporodik a 6 magos gépek aránya olyan statisztikák szerint mint pl a steam. 6 mag fölött már szinte alig van pár tized százalékos arány.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Alogonomus #19 üzenetére

    ...hát az a "pár milliárd" nem lesz elég az Inteltől.

    A TSMC gyártókapacitása jóval nagyobb, mint az Intelé. Ha arányaiban nézed, akkor az összeg nem kismiska.

    TSMC hülye lenne segíteni a konkurenciának, az Intel mérnökei pedig a korábbi 14 nm-es érájuk alatti kényelmes körülmények között is többször dobhatták ki a 10 nm-es terveiket, hát most a feszített tempó biztosan nem fogja csökkenteni a kapkodásból eredő hibaarányt.

    Az azért megvan, hogy az Intel féle 14nm egy klasszissal jobb volt már megjelenésekor a nála később érkező TSMC féle 14nm-nek. Amit most az Intel 14nm+++ néven nevez, az kb. a TSMC 10nm-nek felel meg. Amit eredetileg 10nm-nek terveztek, az pedig minimum pariban van a TSMC 7nm-vel. Aztán a dolgok kisiklottak, és a többit tudjuk.

    Ráadásul 2-3 év múlva a TSMC már 5 (talán 3) nm-es technológiájánál fog járni, Intel azzal a technológiával kénytelen versenyezni a fejlesztés során.

    Először is ahogy azt a korábbi hír alatt már oda-vissza kitárgyalta mindenki, a nm előtti szám ma már lassan semmit sem jelent - és leginkább azért, mert a TSMC és a Samsung kezdte el marketing okokból a megerőszakolását.

    Másodszor várjuk ki a végét. A TSMC és a Samsung marha ügyes volt a sima (nem EUV) 7nm kapcsán, de semmi garancia nincs arra, hogy az agresszív csíkszélesség-csökkentést tudják-e tartani. A piac meg vevő a marketing-maszlagra, így nekik könnyebb eladni ugyanazt mondjuk 5nm néven, mint 7nm+ vagy 7nm EUV néven.

    Nem lehet elégszer rámutatni, hogy itt van az orrunk előtt a példa arra, hogy a marketinganyagban szereplő csíkszélesség nem minden. Az AMD féle 7nm-es dGPU-k nem verik hülyére a 12nm-es Intel Turing chipeket teljesítmény / fogyasztás terén, holott ha igaz lenne a marketingmaszlag, akkor ugye már a Vegáknak is padlóba kellett volna döngölnie az nVidia kártyáit. Oszt még az eggyel újabb generációs RX 5700-asoknak se megy ez a mutatvány...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Alogonomus #22 üzenetére

    Eredetileg a TSMC 2020 végére, 2021 elejére várta az 5nm normális kihozatalt, ezt most előre hozta 2020Q2-re "Rizikó-Gyártás" szintre. Tehát lehet, hogy működni fog, lehet, hogy nem.

    Az Intel a TSMC bejelentése előtt ezt tervezte:

    Vagyis abban bíztak, hogy hiába lesz a TSMC-nek 5nm-e, amit az AMD a Zen4-nél bevethet esetleg 2021-ben, nekik is ott lesz akkor már a TSMC 5nm-el felérő 7nm-es gyártósoruk. Így gyártástechnológiai szempontból felvették volna a versenyt a TSMC-vel.

    Csakhogy a TSMC bejelentette, hogy agresszívabban esnek neki az 5nm-nek. Az Intel a mostani bejelentéssel ezt reagálta le szerintem...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák