Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz zolikaDB #9223 üzenetére

    Szia,

    névjegyzék természetesen nem probléma, szinte bármilyen felhő jellegű szolgáltatáshoz tud kapcsolódni a cucc. A jegyzetek és SMS-ek már inkább problémásoknak tűnnek nekem, nem tudom hogy lehetne átheggeszteni őket.

    A szoftveres ellátottsága a platformnak folyamatosan javul, de még messze van az androidos világtól, az iOS-es appstorenak pedig a közelében sincs.

    Skype és viber van, de az aktív felhasználók tudnák megmondani legjobban, hogy bugos-e még (sajnos a teljes rendszert sújtó 3rd party applicationök notification bugja, ami van akinél előjön, van akinél nem). XBMC Remote van, dropbox kliens már van, VLC elvileg készül (először fog megjelenni a Win RT-s változat, utána jön a WP-s ha minden igaz).

    Google termékekkel úgy áll, hogy a Google ott tesz keresztbe a Microsoftnak, ahol tud. Hivatalos Gmail kliens nincs, de implementálják (vagy talán már implementálták) a CarDAV és CalDAV szabványokat, a teljes Gmail szinkron működhet majd rendszer szinten (itt a többiek majd besegítenek, mert ebben nem vagyok épp up to date).
    YouTube kliens már végre van gyári (bár ezt is az MS fejleszti, ahogy a Facebook klienst is). Az oprendszer korlátlan email fiókot tud kezelni, nekem is 4 db van beállítva a HTC-men asszem. Gtalkra nem tudom, hogy van-e jól működő kliens - ebből sincs Google által fejlesztett.

    A Google szolgáltatások egy részét amúgy nagyon jól pótolják a Nokia és MS szolgáltatások. MS - Bing, Nokia: ingyenes worldwide navi (Here Drive+), Google Maps helyett Here Maps, Here Transit (térképes BKV tervező), etc.

    Egyszerű a Win mint a faék. A Wifi kikapcsolás is egyszerűbb mint iOS-en, mert ki tudsz tűzni olyan lapkákat, amik egyből a wifi settings vagy data settingsbe dobnak (magyarul két kattintás).

    A 920 és 820 között a különbség elsősorban a kijelző felbontás (1280x720 vs. 800x480), a 920 IPS LCD, a 820 AMOLED. A 920 unibody, van benne optikai képstabilizátor, és Qi wireless chargerhez tekercs.

    A képe jobb mint az iPhone 4-nek (bár erről lehet hogy a mobilfotós topicban megoszlanak a vélemények).
    Alapvetően stabil a készülék, bár itt is lehet olvasni újraindulásokról, főleg az első merítésből való készülékeknél.

    Őszinte leszek, vannak olyan dolgok, amit nem cserélnék el az iOS-ről én sem (az appok minősége - és mennyisége), a notification rendszert, a böngészőt sem adnám vissza.
    Ezt leszámítva, ha nyitott vagy az új dolgokra, nem rossz a WP8 és a Lumia.

    Ha több kérdésed van, akkor érdemes lehet inkább itt kérdezősködni a rendszerrel kapcsolatban. Természetesen a Lumia 920 kérdéseket felteheted itt is.

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

  • iOce

    tag

    válasz zolikaDB #9223 üzenetére

    Szia. 3GS-ről váltottam Windows phone-ra, eddig 3 ilyen készülékem volt, a 920 magasan a legjobb. Gyors és Smooth a rendszer, nálam elég stabil is. A kíváncsiság hozta nekem a váltást, és nem bántam meg :)

    Xiaomi Redmi Note 5 Blue, Apple Macbook Pro 13" 2.9GHz, Dell U2713HM

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés