Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz adm #596 üzenetére

    Nézd: én nem fikáztam az E66-ot. Nagyon-nagyon ott van, marha sokat hezitáltam: e66, vagy megvárjam az E52-t? De volt pár napig E66-om; egy szerencsétlen leejtéssel mindjárt az első napon sikerült szanálni a kamerát. (CCD vagy mi tört el benne.) Ennek oka a biciklikormányon, a Murphy törvényen és a saját farokságomon kívül biza a sjuly,ami a mjegbjízhatósag jele, de ugyanakkor Newton felfedezései folytán egy súlyosabb tárgy nagyobbat koppan. De nem ez a lényeg. A 8 hónapos, garis telefon egy éjszaka készenléti üzemmódban 15%-ot vesztett a Phonetinfo szerint a töltöttségéből. Mellesleg emlékszem,hogy az egyedüli telefon, aminek a használati kézikönyvében azt olvastam: nagyon óvakodjunk a telefon leejtésétől, mert a szoftverek működésében is zavart okozhat.
    Használt/új mobilkereskedőt faggattam: mindenki dicsérte a telefont, csak azt mondták, nagyon gyorsan eszi az akksit. Lehet, hogy csak az enyém, de néztem a Phonetinfóval: indulás után minimum 0.39-0.43 Wattot mutatott.Minimum: 0.22 W. Az E52-nél ez 0.15-0.20/0.03. Az E51 0.27/0.02 volt.
    Az én tapasztalatom szerint a legjobban a mozizás (avi, gp3) nézegetés hervasztja az akksit. Én Ceglédtől Balatonföldvárig: video, mp3, e-mail és GPS-el mulattattam az időt. A vonaton alig van térerő. Kis térerő,nagyobb fogyasztás. A 3 GP végig be volt kapcsolva, mert wifi nuku. Fényképezőt nem vittünk. Az én telefonomat és a feleségem N95-ét használtuk tájjellegű megörökítésre. Az övét raktam fel másnap elsőnek, de ő nem emilezett, kétszer kapcsolta be a GPS-t, nem beszélt, csak egy 2 perceset. Az övé másnap este már a halálán volt. Az enyém 28%-on. Hozzáteszem, még "bejáratós" az akksim. Én ennek alapján azt állítom: az E52 akksi szempontjából jelenleg az egyik legjobb gép a palettán. Mint üzleti telefon, fogalmazzak úgy: pariban van az E66-al. Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy 3.5 mm-es, tehát szabvány fejhallgató kimenete van és USB-n is vesz fel áramot. Ezzel megint nem állítom, hogy több, vagy jobb a 2.5 mm-es dugójú E66-nál. Itt rohad az asztalomon a kiváló Schennheiser 2.5 mm-es dugójú fejhallgató a hívásfogadó/mikrofonos átalakítóval. És néha idegesít, hogy a franc se akarja tölteni, de ahogy rádugom a PC-re, már pumpálja is az áramot. De nekem, több napi hezitálás után, az E52 magasan jobban bejön, mint az eddig használt összes telefonom: 6120C, E51, N95, N78, E66, E90.
    Akit nem zavar,hogy az E66-ot min. 2 naponta kell infúzióra kötni: az vegye azt. És akkor még csak az akksiról beszéltünk.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák