Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Stanlee

    őstag

    válasz total90 #1 üzenetére

    En is Nemetorszagban elek, nem is olyan messze Munchentol, de en nem erzem MAR otthon magam. En otthon ereztem magam Nemetorszagban 2015 oszeig. Majd jon valaki, oszt ideirja, hogy gecc, miert vagy meg ott, ha nem tetszik? Azert vagyok itt, mert mar lassan 15 eve kisebb nagyobb megszaitasokkal itt eltem, tanultam, dolgoztam, baratnom is itt el, itt probaltam kialakitani magamnak egy eletet, amit aztan eleg gyorsan egy egyszemelyes politikai dontes elkezdett megvaltoztatni.

    Sokan hiszik azt, hogy amint atteszik a labukat a Lajtan, egybol minden megvaltozik, es itt nincs olyasmi, mint amit Mo-n szajkoznak az emberek, hogy korrupcio, meg zsebbe penz, meg mindenki olyan kozonyos a masikkal, mig kulfoldon egybol mindenki olyan baratsagos veled es minden hiperszuper. Lopikulit.

    Itt se jobb az elet, itt is manipulativ a politika/media, itt is csak a zsetonra hajtanak az emberek, itt is folyamatosan csodbe mennek a cegek, hogy ne kelljen fizetniuk, itt is lekakkantja a tobbseg a masikat, egy fokkal nem jobb, mint Mo-n es meg erre ratesznek egy lapattal a rengeteg menekulttel...

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz nemlehet #25 üzenetére

    Mar ott kezdodik a problema, hogy az emberek nincsenek tisztaban a kifejezesekkel. Ez nem migrans, hanem menekult kerdes. Azok akik Europaba, azon belul is Nyugat-Europaba, de leginkabb Nemetorszagba tartanak, azok menekultek lennenek, es a nyugati politikusok is menekultekrol beszelnek. A kezelesukkel van a gond, mert bevandorlo vagy migranskent akarjak oket kezelni es eladni a nepnek. Ezaltal a ket kifejezes ossze is keveredik es nincs eles hatar egy bevandorlo es menekult kozott. En pl. bevandorlo vagy migrans vagyok Nemetorszagban, nem menekult.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Blindmouse #33 üzenetére

    Emlekszel-e arra, amikor Szerbiaban haboru volt, akkor is jottek ide menekultek, nem volt veluk olyan sok gond. Sot, mi fogadtunk be gyereket is egy nyarra.

    by the way, a nemetek az ukranoknak nem adnak menekultstatuszt, pedig pont Merkel hergelte oket az oroszok ellen, de most nem foglalkozik veluk, mert minek, nem a nemeteknel van a haboru, hanem Ukrajnaban es az ukranok nem vonulnak nagy szamban Nemetorszagba, szoval jo az ugy ahogy van a nemet politika szerint.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz t72killer #38 üzenetére

    Csak azert, hogy nehogy valaki azt mondja, forras nellkuli az allitasom: n-tv

    5,3%-a lett csak a kerelmeknek elfogadva. Most hogy lehessen jot mosolyogni, a BAMF (ok biraljak el a menekultkerelmeket), a legfrissebb augusztusi statisztikajaban azt irja, hogy 14718 kerelem erkezett "Tisztazatlan" szarmazasi orszagu menedekkerotol, es ennek 88,7%-a menekult statuszt kapott. Ha nem tudja honnan jott, akkor honnan tudja, hogy tenyleg menekul-e valami elol, vagy csak bemondasra megy az elbiralas?

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz DenesBa #78 üzenetére

    "Miért kéne nekem, neked vagy bármely itt dolgozó embernek eltartani bárkit is? "

    Huhu, ez mennyire nem PC bazz es teljesen igazad van. A nemeteknel pl. nem kap az europai allampolgar segelyt, de a hirtelen ittermett "menekult" elso naptol kezdve jogosult segelyre. Kesobb, ha elismert menekult statusza lesz, akkor kap lakast, havi apanazst. Ha jol emlekszem, akkor en, mint magyar allampolgar min. 1 evig kell, hogy dolgozzak azert, hogy munkanelkuli segelyt kaphaasak a nemeteknel. HARTZ IV-re nem lennek jogosult (a menekult igen), mert van Mo-n sajat tulajdonu lakasom. Baratnom sem kapna HARTZ IV-et, hiaba fizet rendesen mar vagy 10 eve mindenfele adot, mert van osszekuporgatott vagyona, ott vagyok en is, aki keresek, ha mar o nem tudna, plusz a kozvetlen hozzatartozok kozul a szuloknek is van vagyonuk, szoval ilyen jo korulmenyek kozott eloknek a segely nem jar. Inkabb nem porgetem magam tovabb, kezdek magammal valamit...

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz dugo_ #81 üzenetére

    Ha nem csal az emlekezetem, akkor kb. 1 millio menekult erkezett csak tavaly Nemetorszagba, szoval nem olyan nehez idejutni, nem par menekultrol van szo. En egyetlen menekultbe sem rugtam bele, hanem arra probaltam ramutatni, hogy egy kelet-europaitol sajnaljak a segelyt a nemetek, pedig nem biztos, hogy az kevesbe erdemelne meg, mint mondjuk xy menekult, aki a mostani aradattal erkezett.

    Amugy te mennyi penzt adtal olyan segelyszervezeteknek, akik kifejezetten helyben, Sziriaban, vagy valamelyik kozvetlen szomszedos orszag menkulttaboraiban segitenek? En nem sokat, csak 100 eurot evente, lassan harom eve, olyan szervezeteknek, akik gyerekek oktatasat vagy eppen napi elelmezeset oldjak meg.

    Nekem az a velemenyem, hogy pl. a szir helyzetet nem Europaban kell megoldani a menekultek befogadasaval, hanem Sziriaban.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Aktív témák