Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    őstag

    válasz paljani #55 üzenetére

    Ez érdekes. Nekem a tv saját beépített médialejátszója az esetek nagy százalékában simán elér mindent, ami a NAS-omon megy. Bár valójában nem a tv sját lejátszóját használom, mert szerencsére a netszolgáltatóm által adott medialejátszó jobban és gyorsabban kezeli a dolgokat és eleve azon jön a tv is. De ha esetleg nem kaptam volna hozzá ilyen jó box-ot, akkor is inkább én vettem volna egyet, mint sem egy htpc-t tegyek be. Éveket szórakoztam anno a legkülönbözőbb otthoni szerverek és htpc-k építésével. Volt sok igen jól sikerült összeállításom, mégsem vetekszik egyik sem egyszerűségben, kezelhetőségben, gazdaságosságban egy olcsó otthoni NAS ( jelenleg egy Netgear Stora, amit épp most cserélek a a cikkben említettre, de ennek pusztán az az oka, hogy a stora-t átörökítem) és egy jobb medialejátszó párosával. Persze ehhez még nas sem kellene, usb-n közvetlenül elérhetek tárolót a medialejátszóról is,de mellesleg e mellett a nas-on tárolom a család minden tajának fontosabb anyagait is, egy sima RAID1 tömbben. Olcsó, gazdaságos, megbízható és kb bolondbiztos megoldás.
    Egyszerűen vannak feladatok, amire sokkal jobbak a célhardverek.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák